20 C
Olsztyn
czwartek, 23 Maj, 2019
reklama

Tramino pierwszy raz wyjechał na ulice. Nie obyło się bez usterek

Strona główna Wiadomości Galerie Tramino pierwszy raz wyjechał na ulice. Nie obyło się bez usterek
reklama

W czwartek (19.11) pierwszy tramwaj opuścił zajezdnię przy ul. Towarowej, aby odbyć pierwszą jazdę testową po mieście. Ostatni raz ten środek lokomocji woził olsztyńskich pasażerów 50 lat temu. 

[Best_Wordpress_Gallery id=”100″ gal_title=”tramwaj pierwszy przejazd”]

reklama

Pierwszy tramwaj wyjechał na próbną jazdę wczoraj wieczorem około godz. 20.45. – Skład po opuszczeniu zajezdni przejechał na odcinku ul. Towarowa – ul. Dworcowa aż do dworca – informuje Ewa Janowiak z ratuszowej jednostki realizującej projekt tramwajowy.

Mimo że w tramwaju przebywały tylko osoby odpowiedzialne za budowę linii oraz urzędnicy, pierwszy przejazd Tramino odbył się również w asyście spojrzeń wielu olsztynian, obserwujących ten wyjątkowy moment.

Na krótkiej trasie pojawiły się już pierwsze problemy techniczne, co, jak uspokajają wykonawcy, jest sprawą naturalną. Przeszkodą były m.in. małe kłopoty z siecią trakcyjną. W kilku miejscach zbyt wysokie okazały się chodniki – z powodu jednego z nich skład nie mógł ruszyć dalej, więc budowlańcy musieli go rozebrać. Nie zabrakło też małego otarcia tramwaju.

tramwaj_zarysowanie

– Skład dojechał ostatecznie w okolice dworca. Tam zdecydowano, m.in. ze względu na złe warunki atmosferyczne, o powrocie Tramino do zajezdni – dodaje Ewa Janowiak.

Zapewne już niedługo skład tramwajowy wyjedzie na kolejny test po Olsztynie.

reklama
reklama

10 KOMENTARZE

  1. Skończcie w końcu narzekać i chociaż z jednej rzeczy się cieszcie. Ok będą korki w centrum ale na pewno tramwaj ułatwi wielu osobom życie. Ja np mam z końca jarot bardzo słaby dojazd, wracając z pracy pokonanie niecałych 3 km zajmuje mi 35 minut przez to że autobus jeździ na około przez nagórki. Jadąc tramwajem raz ze mam częstsze połączenie dwa dojeżdzam do domu 15 minut szybciej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma