10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Atrakcyjne ferie w Olsztynie: od darmowych lodowisk po kosmiczne podróże

OlsztynAtrakcyjne ferie w Olsztynie: od darmowych lodowisk po kosmiczne podróże

Zimowa przerwa od szkoły zapowiada się ciekawie dla dzieci i młodzieży z Olsztyna. Podczas dwutygodniowego odpoczynku zaplanowano szereg wydarzeń kulturalnych i sportowych, z których wiele jest bezpłatnych.

reklama

Wśród najbardziej atrakcyjnych propozycji dla dzieci szkolnych są darmowe lodowiska od 22 stycznia do 4 lutego do godziny 15:00. Lodowiska na ul. Jeziołowicza i przy Uranii będą czynne między 10:00 a 21:00, a lodowisko w CRS Ukiel (ul. Kapitańska 23) między 9:00 a 21:00, z przerwą techniczną w godz. 14:00-15:00.

Co więcej, CRS Ukiel oferuje bezpłatne lekcje z instruktorem łyżwiarstwa w drugim tygodniu ferii, na które obowiązują wcześniejsze zapisy. Dzieci i młodzież mają również szansę skorzystać ze specjalnych ofert cenowych w Aquasferze, gdzie basen i inne atrakcje będą dostępne dla rodzica z dzieckiem do lat 18 za pół ceny.

reklama

Pałac Młodzieży także zachęca do skorzystania z bogatej oferty warsztatów i zajęć, z których wiele będzie bezpłatnych. Podobnie jest w przypadku Miejskiej Biblioteki Publicznej, która proponuje zajęcia w ramach programu „Ferie 2024 w bibliotece – wyrusz w przygodę z książką”.

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne zapraszają na podróż po Układzie Słonecznym, zaś Olsztyński Teatr Lalek otwiera swoje podwoje na przedstawienia i warsztaty dla różnych grup wiekowych. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oferuje warsztaty charakteryzacji, potańcówki i inne zajęcia kreatywne.

Galeria Sztuki BWA zaprasza na warsztaty plastyczne, a w ośrodkach wsparcia przy ul. Wiecherta 23a oraz Rzepakowej oferowane są półzimowiska z bogatym programem zajęć. Romskie dzieci i młodzież również znajdą coś dla siebie w Świetlicy Rodzinnej przy ul. Warszawskiej, która będzie czynna w dni robocze.

reklama

Działania te mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień (MZPiTU), który przeznaczył 80 tys. zł na dofinansowanie działań profilaktycznych i opiekuńczych.

– Pieniądze te zostały podzielone między 15 klubów i fundacji, które w trakcie przerwy od nauki szkolnej organizują zajęcia dla dzieci i młodzieży z Olsztyna – mówi Błażej Gawroński, dyrektor MZPiTU.

Ważna jest także informacja dla korzystających z komunikacji miejskiej – w okresie ferii zimowych mogą wystąpić zmiany w kursowaniu środków transportu publicznego. Szczegóły dostępne są na stronie Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia