11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Tomaszkowo – bus w rowie. Internauci krytykują wysepki

OlsztynTomaszkowo - bus w rowie. Internauci krytykują wysepki

Wydarzenie miało miejsce we wtorek (16 stycznia) na ulicy Wulpińskiej w Tomaszkowie, gmina Stawiguda. Bus marki Volkswagen wypadł z drogi, lądując w przydrożnym rowie. To zdarzenie stało się punktem zapalnym dla internetowej dyskusji na temat bezpieczeństwa na tej drodze, a w szczególności roli wysepek drogowych.

reklama

Około godziny 15 służby ratunkowe, w tym druhowie z OSP Stawiguda, OSP Bartąg oraz OSP Sząbruk, zareagowały na wypadek w pod olsztyńskim Tomaszkowie. Kierowca busa, przewożącego pasażerów, stracił kontrolę nad pojazdem, co doprowadziło do jego zjechania do rowu. Na szczęście, w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

reklama
Tomaszkowo - bus w rowie. Internauci krytykują wysepki wypadek Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Wypadek wywołał żywą dyskusję w internecie, szczególnie w grupach poświęconych ruchowi drogowemu. Użytkownicy sieci wyrażają frustrację związaną z obecnością wysepek na ul. Wulpińskiej, które zdaniem wielu zmuszają kierowców do nagłego zwalniania. Inni sugerują, że progi zwalniające byłyby bezpieczniejszym rozwiązaniem.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
smutny
17 stycznia 2024 20:40

Nie chodzi o to że są wysepki tylko o to że są idiotycznie zaprojektowane. Tam jadąc 20km/h nie ma możliwości żeby nie zaczepić o pobocze. Przy zimowych warunkach to niemal pewne wpadnięcie do rowu. ZŁY PROJEKT wysepek!

emtec
18 stycznia 2024 08:08

te wysepki tam nie powinny istnieć koniec i kropka. Niech gmina je zlikwiduje one nic nie dają.

Polecane
Ogłoszenia