-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Gwiezdny Krąg po raz XIX

Rusza XIX edycja Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej Gwiezdny Krąg. Zapraszamy do udziału uczniów szkół ponadpodstawowych. Na zgłoszenia czekamy do 14 marca 2024 r. Nagrody: wyjazd turystyczny do wybranego przez uczestnika miejsca w Unii Europejskiej

O Olimpiadzie

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych: liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, techników, uzupełniających liceów ogólnokształcących i techników uzupełniających oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych i branżowych.

Wydarzenie organizowane jest przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce, Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, Stowarzyszenie „Słupski Instytut ds. Młodzieży przy współpracy z ekspertami Team Europe Direct, Punktami Europe Direct oraz Stowarzyszeniem „Pomorskie w Unii Europejskiej”.

Tegoroczna edycja Olimpiady koncentrować się będzie na dwóch głównych tematach: 20-leciu członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Nagrody

Dla zwycięzców przewidziane zostały następujące nagrody: wyjazd turystyczny do wybranego przez uczestnika miejsca w Unii Europejskiej. Może to być zwrot kosztów wycieczki z biurem podróży lub zorganizowanej przez samego uczestnika, także z możliwością zabrania we wspólną podróż innej osoby. Organizatorzy przewidzieli następującą wartość nagród:

• I miejsce – wyjazd o maksymalnej wartości 10.000,00 złotych;

• II miejsce – wyjazd o maksymalnej wartości 7.000,00 złotych;

• III miejsce – wyjazd o maksymalnej wartości 5.000,00 złotych.

Gwiezdny Krąg po raz XIX Artykuł sponsorowany, Wiadomości

Kontekst: 

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” jest projektem realizowanym od 2004 roku. Jest jedyną Olimpiadą w Polsce realizowaną wspólnie przez Komisję Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Od wielu lat w jej organizację zaangażowało się Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”, punkty Europe Direct w Polsce, a także członkowie zespołu eksperckiego Team Europe.

Celem Olimpiady jest popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności: jej systemu instytucjonalnego, procesu integracji europejskiej, unijnych polityk, prawa i europejskich wartości oraz ogólnej wiedzy o Europie i państwach członkowskich UE.

Więcej informacji:

Kontakt z Organizatorami:

e-mail: kontakt@gwiezdnykrag.pl; www.gwiezdnykrag.pl, Facebook.com/gwiezdnykrag

tel. 797 274 316EUROPE DIRECT Olsztyn, ul. Towarowa 1, 10-416 Olsztyn, tel. 89 535-48-43, e-mail: europedirect-olsztyn@europedirect-olsztyn.pl, Facebook/EDOlsztyn

Gwiezdny Krąg po raz XIX Artykuł sponsorowany, Wiadomości