11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Pożar w znanym lokalu na Starym Mieście w Olsztynie

OlsztynPożar w znanym lokalu na Starym Mieście w Olsztynie

W nocy z poniedziałku na wtorek (15-16.01.2024) doszło do niebezpiecznego zdarzenia w sercu Olsztyna. Straż pożarna została wezwana do kamienicy na Starym Mieście z powodu dymu wydobywającego się z jednego z pomieszczeń. Na miejscu, przy ulicy Stare Miasto 3, około godziny 1:00 pojawiły się zastępy jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1.

reklama

Po przyjeździe na miejsce strażacy natychmiast przystąpili do działań gaśniczych. Jak poinformował st. kpt. Kami Kulas z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie w rozmowie z portalem Olsztyn.com.pl, dym wydobywał się z okien kamienicy. Źródłem problemu okazała się skrzynka elektryczna na trzecim piętrze, w której doszło do pożaru. Spaleniu uległa także instalacja elektryczna budynku.

Pomimo powagi sytuacji, strażacy nie stwierdzili obecności osób poszkodowanych w wyniku pożaru. Po ugaszeniu ognia sprawdzili również lokale przylegające do kamienicy, aby upewnić się, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców. Na szczęście, jak zapewnił Kulas, w tych budynkach nie było zagrożenia. Strażacy przeprowadzili oddymianie pomieszczeń, a cała akcja zakończyła się około godziny 3:00.

reklama

Ciekawostką jest fakt, że w budynku przy ulicy Stare Miasto 3 funkcjonował popularny klub nocny. Lokal ten zajmował kilka pięter kamienicy. Obecnie nie jest jasne, jakie były przyczyny pożaru, ani czy ma on związek z poprzednią działalnością w tym miejscu.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ten
16 stycznia 2024 20:01

Capren ?

Polecane
Ogłoszenia