21 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Ogólnopolskie działania prewencyjne „Bezpieczna droga do szkoły” – podsumowanie

OstródaOgólnopolskie działania prewencyjne „Bezpieczna droga do szkoły” – podsumowanie

W ramach ogólnopolskich działań prewencyjnych o nazwie „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci powiatu ostródzkiego cyklicznie od początku września odwiedzali szkoły i przedszkola. Akcja, która jest prowadzona corocznie we wrześniu, była skoncentrowana na zwiększeniu bezpieczeństwa dzieci na drodze do szkoły i odbywała się dwutorowo.

reklama

Policjanci z ostródzkiej drogówki zadbali o bezpieczeństwo w pobliżu placówek oświatowych, przeprowadzając także kontrole autobusów szkolnych. Dzielnicowi i profilaktyk policyjny spotykali się z młodzieżą i dziećmi, propagując zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Nie tylko w placówkach oświatowych odbywały się spotkania, ale także w Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie. Tam też przedszkolaki i uczniowie mieli okazję do bezpośrednich rozmów na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

reklama

Koniec akcji „Bezpieczna droga do szkoły” nie oznacza jednocześnie zaprzestania działań policyjnej służby drogowej na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Policjanci dalej będą obecni w pobliżu szkół, dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Profilaktyczne działania policyjne będą kontynuowane przez cały rok szkolny. Policjanci nadal będą odwiedzać przedszkola i szkoły, aby promować zasady szeroko pojętego bezpieczeństwa – nie tylko na drodze, ale również w sieci, w domu czy poza nim.

Wszystko to wpisuje się w szeroko pojętą misję policji, która nie tylko eliminuje zagrożenia, ale również uczy i wdraża zasady bezpiecznego życia w społeczeństwie. Jednym z najważniejszych elementów takiej prewencji jest właśnie edukacja najmłodszych poprzez takie akcje jak „Bezpieczna droga do szkoły”.

reklama

źródło: KPP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane