8 C
Olsztyn
czwartek, 22 lutego, 2024
reklama

Koniec procesu w Lidzbarku Warmińskim. Henryk S. skazany za przemoc i obrazę władzy lokalnej

Lidzbark WarmińskiKoniec procesu w Lidzbarku Warmińskim. Henryk S. skazany za przemoc i obrazę...

W Lidzbarku Warmińskim zapadł wyrok w sprawie oskarżonego Henryka S., który odpowiadał za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej wójta lokalnej gminy. Sąd Rejonowy uznał oskarżonego za winnego i wymierzył mu łączną karę ośmiu miesięcy więzienia z warunkowym zawieszeniem wykonywania kary na okres próby dwóch lat.

reklama

Do incydentu doszło 26 listopada 2022 roku na balu charytatywnym, gdzie Henryk S. miał użyć wulgaryzmów w stosunku do wójta i naruszyć jego nietykalność cielesną. Sprawa miała związek z dyskusją o wynikach gminnego przetargu, podczas której doszło do fizycznego ataku na wójta.

Proces Henryka S. rozpoczął się 23 listopada 2023 roku. Oskarżony początkowo zaprzeczył zarzutom znieważenia i grożenia śmiercią wójtowi, przyznając się jedynie do jednokrotnego uderzenia pokrzywdzonego. Przed sądem Henryk S. przeprosił poszkodowanego za swoje zachowanie. Po przesłuchaniu wielu świadków oraz ofiary, która skorzystała z prawa do bycia oskarżycielem posiłkowym, sąd ogłosił wyrok.

reklama

Sąd nakazał również oskarżonemu wypłatę zadośćuczynienia w wysokości 20 tys. złotych wójtowi. Podejmując decyzję o zawieszeniu kary, sąd wziął pod uwagę brak wcześniejszych wyroków skazujących oraz skruchę oskarżonego. Wyrok nie jest ostateczny i może być zaskarżony.

źródło: Sąd Okręgowy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia