7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Odzyskane auto za 80 tysięcy złotych i nietrzeźwy kierowca bez uprawnień za kratami

OlsztynOdzyskane auto za 80 tysięcy złotych i nietrzeźwy kierowca bez uprawnień za...

W ostatnią sobotę (06.01.2024) z jednego z parkingów w Barczewie skradziono samochód osobowy o wartości 80 tysięcy złotych. Dzięki szybkiej akcji policji pojazd odnaleziono już następnego dnia w jednej z okolicznych miejscowości.

reklama

Zatrzymanie sprawcy nastąpiło dzięki reakcji świadka, który zauważył niepewne manewry kierowcy osobówki. Mężczyzna natychmiast zagrodził drogę pijanemu kierującemu i wyjął kluczyki ze stacyjki. Jak się okazało, za kierownicą siedział nietrzeźwy 33-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, który wydmuchał ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo zatrzymany nie miał uprawnień do kierowania. Wkrótce po zatrzymaniu okazało się, że pojazd był tym samym, który został skradziony dzień wcześniej.

Mężczyzna przyznał się policjantom, że ukradł kluczyki swojej byłej partnerce, a następnie odjechał zabranym autem. Na podstawie zebranych dowodów 33-latek usłyszał zarzuty m.in. kradzieży z włamaniem oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości bez posiadania uprawnień do prowadzenia. W obliczu tych czynów grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawca pozostaje pod policyjnym dozorem.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia