6 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Konkurs „Łączy nas turystyka” – szansa na rozwój i integrację gmin warmińsko-mazurskich

WiadomościKonkurs „Łączy nas turystyka” – szansa na rozwój i integrację gmin warmińsko-mazurskich

Województwo warmińsko-mazurskie po raz szósty ogłasza konkurs dla gmin z regionu. Inicjatywa pod nazwą „Łączy nas turystyka” ma na celu podniesienie atrakcyjności turystycznej Warmii, Mazur i Powiśla przez unowocześnienie architektury turystycznej i odnowienie przestrzeni publicznej.

reklama

– Realizujemy wiele dużych inwestycji mających na celu rozwój turystyki z troską o środowisko, z zastosowaniem nowoczesnych technologii i ze znaczącym udziałem środków europejskich – podkreśla marszałek województwa Marcin Kuchciński.

Konkurs zapewnia wsparcie finansowe dla projektów związanych z budową czy odnową infrastruktury niemającej charakteru komercyjnego. Zaliczyć do tego można miejsca odpoczynku dla rowerzystów czy znakowanie szlaków turystycznych.

reklama

W bieżącej edycji na realizację projektów przeznaczono 230 tysięcy złotych. Maksymalna kwota dofinansowania dla pojedynczej inicjatywy to 25 tysięcy złotych. Każda gmina może zgłosić wyłącznie jeden wniosek, a ich wkład własny nie może być mniejszy niż połowa kosztów zadania.

Termin składania wniosków upływa 15 lutego 2024 roku. Od 2019 roku, kiedy to rozpoczęto konkurs, samorząd województwa wsparł finansowo 60 projektów gminnych, na co wydano ponad 892 tysiące złotych. Inicjatywa przyczyniła się do stworzenia infrastruktury, z której korzystają mieszkańcy oraz odwiedzający region turyści.

W poprzednim roku dofinansowanie uzyskały między innymi gminy: Kurzętnik, Dobre Miasto i Iława. Decyzję o przyznaniu środków finansowych podejmuje sejmik województwa na podstawie rekomendacji zarządu województwa warmińsko-mazurskiego.

reklama

Materiały do pobrania, w tym wzór uchwały konkursowej oraz regulamin, są dostępne online na stronie internetowej województwa.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia