10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

43-latek wyłudził 150 recept na psychotropy

Olsztyn43-latek wyłudził 150 recept na psychotropy

Olsztyński sąd otrzymał akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie, który jest podejrzany o wyłudzenie 150 recept na silne środki psychotropowe, wykorzystując przy tym zdobyte dane osobowe oraz podrabiając dokumentację medyczną. W wyniku jego działalności pokrzywdzonych zostało 29 osób.

reklama

Funkcjonariusze z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, działając pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe, wyjaśnili szczegółowo proceder, który trwał od maja 2020 roku do sierpnia 2022 roku. Sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z pokrzywdzonych zorientowała się, że ktoś nieuprawniony zamówił i zrealizował receptę na lek na jej dane osobowe, którego nigdy nie potrzebowała.

Analiza zgromadzonego materiału dowodowego przez policjantów pozwoliła na ustalenie, że przestępcze działania miały szerszy zasięg, obejmując łącznie 29 osób z różnych części Polski i z zagranicy. Oskarżony, mieszkaniec Olsztyna, prowadził własną działalność gospodarczą, zdobywał dane osobowe osób, z którymi współpracował lub zamierzał zatrudnić. Następnie, podszywając się pod te osoby, umawiał wizyty lekarskie online, często prezentując fałszywą dokumentację medyczną, co umożliwiło mu wyłudzenie recept.

reklama

43-latek, na podstawie zgromadzonych dowodów, usłyszał łącznie 30 zarzutów. Są to zarzuty podrabiania dokumentów, poświadczenia nieprawdy oraz naruszania ochrony danych osobowych. Zgodnie z obowiązującym prawem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia