25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Olsztyńskie biletomaty przechodzą serwis?

OlsztynOlsztyńskie biletomaty przechodzą serwis?

Mieszkańcy Olsztyna powinni przygotować się na zmiany w sposobie zakupu biletów komunikacji miejskiej. W nadchodzących dniach część biletomatów zostanie poddana pracom serwisowym, a dodatkowo Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu (ZDZiT) w Olsztynie zakończy współpracę z jedną z aplikacji mobilnych oferujących te usługi.

reklama

Na terenie miasta jest ponad 50 stacjonarnych automatów do zakupu biletów autobusowych i tramwajowych. W najbliższym czasie 5 biletomatów zostanie poddanych serwisowi. Będą to urządzenia na przystankach: Dworca Głównego, Placu Konstytucji 3 Maja, ul. Partyzantów oraz w Centrum wzdłuż al. Piłsudskiego.

Prace serwisowe rozpoczną się 11 stycznia i potrwają do 15 stycznia 2024 roku. W związku z planowanym serwisem pozostałe działające biletomaty mogą być bardziej oblężone, a to może przysporzyć mieszkańcom nieco niedogodności.

reklama

Na tym jednak nie kończą się zmiany: od 10 stycznia ZDZiT nie będzie już współpracował z aplikacją mPay. Michał Koronowski z ZDZiT-u w Olsztynie wyjaśnia: „Od tego dnia za pośrednictwem tej aplikacji nie będzie możliwości uiszczania opłat na terenie Gminy Olsztyn”. Dodaje także, że zachowana zostaje ważność biletów okresowych, w tym miesięcznych lub 30-dniowych, które zostały zakupione przed wyznaczoną datą.

Bilety miejskie wciąż można zakupić i zakodować za pomocą Olsztyńskiej Karty Miejskiej dostępnej w Punktach Obsługi ZDZiT. Alternatywnie zakup biletów możliwy jest przez inne aplikacje mobilne takie jak MoBilet, Zbiletem.pl czy SkyCash.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pitagoras
10 stycznia 2024 14:30

W mojej opinii biletomaty nie są i nie będą oblężone, bo więcej tych urządzeń nie działa prawidłowo jak jest sprawnych. Wzdłuż nowej trasy tramwajowej są biletomaty, które nie zostały włączone i nie zostały uruchomione. A jak się przyjrzeć, na nowych przystankach to niektóre biletomaty, które niby są nowe, mają jakieś założone czytniki zbliżeniowe noszące ślady używania. 5 z 50 stacjonarnych biletomatów zostanie naprawionych – czyli 10% – a reszta kiedy? A co z biletomatami w autobusach i tramwajach? Migają, są nie sprawne została wyłączona obsługa płatności gotówką. W autobusie nie ma możliwości zakupu biletu na okres 30 dni czy miesięcznego.… Czytaj więcej »

Niezadowolny z komunikacji
11 stycznia 2024 09:55

Może w końcu ktoś naprawi biletomat na przystanku Kołobrzeska (Dworcowa), który od wielu miesięcy nie przyjmuje płatności kartą.

Polecane