8 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Prawnik rozwiewa wątpliwości po historii z olsztyńskiej Żabki. Czy sprzedawca musi wydać resztę?

OlsztynPrawnik rozwiewa wątpliwości po historii z olsztyńskiej Żabki. Czy sprzedawca musi wydać...

Kwestia obowiązku wydawania reszty przez sprzedawców to temat, który wzbudza wiele emocji zarówno wśród klientów, jak i sprzedawców. Ostatnio, na TikToku, prawnik Marcin Kruszewski postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat, publikując krótkie nagranie, które zaskoczyło wielu użytkowników.

reklama

Nagranie, które podzieliło internautów

Na nagraniu z jednego ze sklepów sieci Żabka w Olsztynie widzimy konflikt pomiędzy klientką a sprzedawczynią. Sprzedawczyni, Aleksandra Puławska, z powodu braku drobnych, nie mogła wydać reszty klientce. Klientka zareagowała niezadowoleniem i użyła obraźliwych słów wobec sprzedawczyni, rzucając na koniec batonem w jej stronę i opuszczając sklep.

@ateverse11 Taki tam przyjemny klient przylapany na goracym 🐸🥹 #sklep #handel #viral #fypシ #zabka #dobradruzyna

Temat wydania reszty przez sprzedawczynię z Żabki wywołała gorące dyskusje i emocje zarówno wśród klientów, jak i sprzedawców.

Czy sprzedawca musi wydać resztę?

Prawnik Marcin Kruszewski postanowił wyjaśnić wątpliwości dotyczące prawnych aspektów wydawania reszty. W krótkim filmie na TikToku Kruszewski podkreśla, że w przypadku braku drobnych u sprzedawcy, klient nie ma prawnego wymogu, aby dostać resztę. Jeśli kupujący nie dysponuje odliczoną kwotą, a sprzedawca nie ma jak wydać reszty, zakup nie może zostać zrealizowany.

Kruszewski podkreśla, że płacenie np. banknotem o wysokiej wartości za niewielkie zakupy i oczekiwanie wydania dużej reszty może być nierozsądne. Prawnik radzi, aby w takich sytuacjach zamiast reagować agresją, lepiej zapoznać się z przepisami i dostosować do nich swoje zachowanie. Jego komentarz ma na celu uświadomienie zarówno klientom, jak i sprzedawcom o ich prawach i obowiązkach, co może przyczynić się do zmniejszenia liczby nieporozumień i konfliktów w sklepach.

@prawomarcina Sprzedawca nie musi wydawać reszty! #prawomarcina #prawo #prawnik #edukacja #autopromocja ♬ som original – ꜰᴡ.

reklama

Aleksandra Puławska – od Żabki do gwiazdy TikToka

Aleksandra Puławska, właścicielka olsztyńskiej Żabki, zyskała popularność w internecie jako “ateverse11”. Na TikTok-u jej filmiki mają już 2,5 mln widzów. W 2018 kandydowała na radną miasta Olsztyn. Ponadto świat rozrywki nie jest jej obcy, ma na swoim koncie występy w serialach czy teledyskach.źródło: TikTok

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

9 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
mis
10 stycznia 2024 13:01

ewidentna ustawka

Klient
10 stycznia 2024 12:54

Film nagrany aby zaistnieć na tiktoku, im głupszy tym lepszy

Polecane
Ogłoszenia