9 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Pielęgniarka z Olsztyna tworzy przełomową aplikację

OlsztynPielęgniarka z Olsztyna tworzy przełomową aplikację

W dzisiejszych czasach technologia coraz częściej przychodzi z pomocą w sektorze zdrowia, a ostatnim przykładem tego trendu jest nowa aplikacja opracowana przez mgr Annę Antoszewską, pielęgniarkę ze Szkoły Zdrowia Publicznego UWM. “Medscales”, bo tak nazwano aplikację, to nowatorskie narzędzie, które ma znacząco ułatwić i przyspieszyć ocenę stanu pacjenta przez personel medyczny.

reklama

Ocena stanu pacjenta, proces często czasochłonny i nie zawsze entuzjastycznie odbierany przez pacjentów, wymaga użycia różnorodnych skal medycznych. Dotychczas pielęgniarki i pielęgniarze musieli polegać na papierowych kwestionariuszach, które nie tylko zajmowały dużo miejsca, ale również wymagały znacznego czasu na wypełnienie i analizę.

Anna Antoszewska z UWM, widząc te niedogodności, postanowiła stworzyć rozwiązanie cyfrowe. W tym celu zwróciła się o pomoc do swojego męża, Przemysława Antoszewskiego, który jest programistą. Przemysław w ciągu czterech miesięcy stworzył aplikację, która zawiera wszystkie niezbędne skale medyczne i umożliwia łatwe sumowanie wyników.

reklama

Medscales szybko zyskała uznanie wśród koleżanek Anny, które przetestowały ją w praktyce. Pozytywne opinie zachęciły Annę do udostępnienia aplikacji szerszemu gronu użytkowników. Mąż Pani Anny bezpłatnie umieścił aplikację w sklepach internetowych, co jednak wymagało pokonania wielu formalności oraz pokrycia kosztów związanych z publikacją aplikacji.

Na chwilę obecną aplikacja Medscales została pobrana przez 500 użytkowników systemu Android i 300 użytkowników iOS. Anna Antoszewska wyraża zadowolenie z tych wyników, ale jednocześnie liczy na większe zainteresowanie. Jest przekonana o praktycznym znaczeniu Medscales w codziennej pracy pielęgniarek i pielęgniarzy, a jej marzeniem jest, aby narzędzie to stało się szeroko dostępne i tym samym ułatwiało pracę jak największej liczbie osób z branży medycznej.

źródło: UWM Olsztyn, fot: UWM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
mis
8 stycznia 2024 21:20

była aplikacja na gogle play i juz nie ma……

arek
8 stycznia 2024 17:16

Za darmo TV Republika on line https://www.youtube.com/watch?v=dzntyCTgJMQ polecam

Polecane
Ogłoszenia