25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Zamknięto fabrykę narkotyków w warmińsko-mazurskim

OlsztynZamknięto fabrykę narkotyków w warmińsko-mazurskim

Dzięki skoordynowanej współpracy między dolnośląskim zarządem CBZC i CBŚP oraz Szwedzką Służbą Celną udało się zlikwidować nielegalną sieć dystrybucji, oraz fabrykę mefedronu w województwie warmińsko-mazurskim i dolnośląskim. Zatrzymano 3 osoby i zabezpieczono blisko 80 kg narkotyku o wartości około pół miliona złotych. Nadzór nad sprawą prowadzi dolnośląski pion PZ Prokuratury Krajowej.

reklama

Policjanci CBZC z Wrocławia, współpracując z funkcjonariuszami CBŚP zwalczającymi zorganizowaną przestępczość narkotykową oraz ze Szwedzką Służbą Celną, uzyskali informacje o potencjalnej lokalizacji nielegalnej fabryki syntetycznych narkotyków. W wyniku wspólnej operacji zatrzymano podejrzanych o udział w nielegalnym procederze, zamknięto nielegalną fabrykę mefedronu wraz z magazynem i linią technologiczną, a także zlikwidowano magazyn komponentów potrzebnych do produkcji narkotyków.

Funkcjonariusze weszli do budynku, w którym znajdowała się kompletna linia produkcyjna, wraz ze specjalistycznymi maszynami i surowcami. W trakcie akcji zatrzymano 2 osoby bezpośrednio związane z produkcją mefedronu, a także osobę odpowiedzialną za dystrybucję narkotyku. Łącznie zabezpieczono blisko 80 kg mefedronu o szacunkowej wartości rynkowej około pół miliona złotych.

reklama

Śledczy ustalili, że proceder mógł trwać od 2023 roku, a narkotyki były dystrybuowane za pośrednictwem internetu w Polsce i innych krajach UE, w tym w Szwecji. Obecnie trwa szczegółowe wyjaśnianie okoliczności sprawy i roli poszczególnych osób. Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące produkcji i dystrybucji środków odurzających oraz prania pieniędzy. Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował 2 osoby zatrzymane w ramach tej sprawy.

źródło: CBŚP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane