27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Pożar hotelu. Ludzie ewakuowani przez balkony

OleckoPożar hotelu. Ludzie ewakuowani przez balkony

W jednym z hoteli w Olecku doszło do poważnego pożaru, który wymagał hospitalizacji czterech osób. Zdarzenie miało miejsce w godzinach przedpołudniowych, a ogień wybuchł w jednym z pokoi, szybko rozprzestrzeniając się na sąsiednie pomieszczenia.

reklama

W hotelu, w którym zatrzymało się 155 osób, konieczna była ewakuacja 28 z nich z balkonów. Kapitan Marek Wysocki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w Olecku, poinformował, że zarówno dym, jak i ogień odcięły drogi ucieczki. Strażacy musieli użyć drabin oraz podnośnika hydraulicznego, aby bezpiecznie ewakuować osoby z zagrożonych obszarów.

Do gaszenia pożaru zaangażowanych było łącznie 58 strażaków. Ogień spowodował zniszczenie trzech pokoi oraz części korytarza. Cztery osoby, które ucierpiały w wyniku pożaru, zostały przewiezione do szpitala na obserwację. W związku z zaistniałym zdarzeniem budynek hotelu został czasowo wyłączony z użytkowania.

reklama

Osoby narodowości ukraińskiej, zakwaterowane w hotelu, zostały przeniesione do pobliskiej hali sportowej. Zapewniono im tymczasowe schronienie oraz wsparcie niezbędne w tej trudnej sytuacji. Władze miasta oraz lokalne służby ratownicze współpracują, aby pomóc wszystkim poszkodowanym i zorganizować niezbędną pomoc. Przyczyny pożaru są nadal badane przez odpowiednie służby.

reklama

źródło: Radio Olsztyn, foto: KPP Olecko

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kiewrownik szatni
5 stycznia 2024 14:37

Dziki naród zakwaterowali to mają skutki.

Polecane