6 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Stan Alei Piłsudskiego nadal daleki od idealnego?

OlsztynStan Alei Piłsudskiego nadal daleki od idealnego?

Władze Olsztyna ogłosiły plany na kolejny etap remontu Alei Piłsudskiego, mając na celu kontynuację poprawy infrastruktury drogowej miasta. Pierwszy odcinek tej głównej arterii miasta przeszedł już gruntowny remont wraz z budową linii tramwajowej łączącej ul. Kanta ze Śródmieściem.

reklama

Ten remont obejmował odcinek od skrzyżowania z ul. 1 Maja do ul. Kościuszki, a także fragment przy skrzyżowaniu z ul. Mazowieckiego. Kolejny etap modernizacji dotyczył najdłuższego odcinka al. Piłsudskiego, który został odnowiony przy okazji zakończonej budowy drugiej linii tramwajowej, łączącej Pieczewo ze Śródmieściem, wyremontowano wtedy odcinek od ul. 1 Maja do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego.

Jednak dalszy fragment alei wymaga pilnych prac, gdyż jego stan jest daleki od idealnego. Nawierzchnia jest połatana i miejscami wyboista. Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, zapowiedział, że kolejny etap prac remontowych dotyczyć będzie odcinka al. Piłsudskiego poza skrzyżowaniem z ul. Wyszyńskiego.

reklama

Pierwszy krok ku realizacji tego planu został już wykonany – ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznych. W odpowiedzi na ogłoszenie zgłosiło się pięć firm, w tym trzy z Olsztyna oraz po jednej z Rębiechowa i Gdańska. Oferty cenowe wahają się od 235 tys. zł do ponad 970 tys. zł, a ratusz zarezerwował na realizację tego zlecenia około 300 tys. zł.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztynianin
9 stycznia 2024 09:05

Remont według grzymowicza to zwężenie drogi do jednego pasa

Tedla
9 stycznia 2024 23:19

Panie Grzymowicz…… proszę się przejechać po ulicy Sybiraków, zobaczyć ulicę Mickiewicza od Dąbrowszczaków do Partyzantów

Polecane
Ogłoszenia