27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Fala przestępstw w Olsztynku zakończona. Policja zatrzymuje notorycznego przestępcę

OlsztynFala przestępstw w Olsztynku zakończona. Policja zatrzymuje notorycznego przestępcę

Dochodzenie funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Olsztynku przyniosła zatrzymanie notorycznego przestępcę. 41-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego usłyszał łącznie 23 zarzuty dotyczące szeregu przestępstw przeciwko mieniu, od kradzieży po zniszczenie mienia. Oskarżony od końca 2022 roku do czerwca 2023 roku dopuszczał się przestępstw na terenie gm. Olsztynek.

reklama

Przestępstwa, o które oskarżony jest mężczyzna, obejmują 16 zarzutów kradzieży, 3 zarzuty kradzieży z włamaniem, zniszczenie mienia oraz 3 zarzuty niestosowania się do sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Wśród skradzionych przedmiotów znalazły się zarówno sprzęty elektroniczne, meble, odzież, artykuły budowlane należące do osób prywatnych, jak i wyposażenie techniczne dróg czy torowisk, w tym bariery ochronne, włazy żeliwne, znaki drogowe i ich elementy, linie stalowe, poręcze, pręty zbrojeniowe, kable oraz przewody, które były własnością firm i zarządców.

Policja, która przesłuchała kilkudziesięciu świadków i zebrała liczny materiał dowodowy, zatrzymała podejrzanego, a następnie przedstawiła mu zarzuty. W toku dochodzenia wyszło na jaw, że mężczyzna trzykrotnie prowadził pojazd mimo sądowego zakazu, a także dokonał umyślnego zniszczenia mienia, w tym przecięcia kabla elektrycznego.

reklama

Całkowita suma strat została oszacowana na ponad 300 tysięcy złotych. Policjantom udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów o wartości przekraczającej 130 tysięcy złotych, które zostały znalezione w mieszkaniu i pomieszczeniach należących do oskarżonego. Na 41-latka nałożono środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Za przestępstwo kradzieży Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Podobna kara grozi za zniszczenie mienia oraz za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych. Za kradzież z włamaniem, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ostateczny wyrok w tej sprawie wyda sąd.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane