22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

City Trail w Olsztynie: emocje do końca i zwycięzcy sezonu

OlsztynCity Trail w Olsztynie: emocje do końca i zwycięzcy sezonu

W Olsztynie zakończył się popularny cykl przełajowych biegów City Trail z Nationale Nederlanden. Ostatni bieg z serii przyciągnął blisko 240 zawodników. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej odnieśli Adrian Przybyła oraz Magdalena Trzeciak.

reklama

Biegi City Trail, które odbywają się aż w dziesięciu polskich miastach, są rozgrywane przez cały sezon zimowy od października do marca. Każde z miast organizuje pięć startów. Tegoroczne olsztyńskie zawody odbywały się na trasie wokół Jeziora Długiego, która liczyła pięć km.

Ostatnie starcie w Olsztynie przyniosło emocjonujące zmagania. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Trzeciak z czasem 20 minut i 22 sekundy. Martyna Budziłek z wynikiem 20:57 osiągnęła drugie miejsce, a Daria Mitręga, która uzyskała czas 21:09, zajęła trzecią pozycję. Wśród mężczyzn triumfował Przemysław Flaga z czasem 17:39, zaledwie sekundę później finiszował Szymon Sawicki, a podium zamykał Daniel Mikielski z czasem 18:05.

reklama

W przeciwieństwie do poprzednich lat tegoroczna ceremonia wręczenia nagród nie będzie miała formy gali, ale zostanie zorganizowana podczas zakończenia ostatnich zawodów.

– Dotychczas medale rozdawaliśmy podczas uroczystej gali organizowanej w ciągu dwóch tygodni od ostatniego biegu – wspomina Piotr Książkiewicz, organizator zawodów. – W tym roku zrezygnowaliśmy z tej formuły i pierwsze medale rozdajemy już w dniu piątych zawodów.

Następnym wyzwaniem dla biegaczy będzie ogólnopolskie podsumowanie sezonu w ramach zawodów City Trail Gold, które mają się odbyć 1 kwietnia w Warszawie.

reklama

Zakończenie sezonu w Olsztynie obędzie się 21 marca. Wówczas nagrodzeni zostaną najlepsi zawodnicy.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Michał
3 stycznia 2024 23:03

Do tej pory odbyły się 2 z 5 zawodów z cyklu, więc nie wiem o jakim zakończeniu mówimy. Faktycznie cykl kończy się w marcu i potem, co logiczne, w kwietniu najlepszy z 5 biegów są zapraszani na finał.

Polecane