23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Zlot pod Leroy Merlin. Policja sprawdziła 151 kierowców, zatrzymano 20 dowodów rejestracyjnych

OlsztynZlot pod Leroy Merlin. Policja sprawdziła 151 kierowców, zatrzymano 20 dowodów rejestracyjnych

W sobotni wieczór 23 grudnia 2023 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie interweniowali podczas zlotu miłośników motoryzacji. Funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość kierowców oraz stan techniczny i wyposażenie pojazdów na parkingu jednego ze sklepów w Olsztynie.

reklama

Jak pisaliśmy parę dni temu, fani motoryzacji zorganizowali świąteczne spotkanie pod Leroy Merlin w Olsztynie.

Zlot pod Leroy Merlin. Policja sprawdziła 151 kierowców, zatrzymano 20 dowodów rejestracyjnych kontrola drogowa Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

W wyniku działań prewencyjno-kontrolnych policji przeprowadzono 56 kontroli drogowych. Wśród wykroczeń odnotowano m.in. przekroczenie dozwolonej prędkości w 3 przypadkach, nieprawidłowy stan techniczny w 26 przypadkach, stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, brak wymaganego wyposażenia pojazdów oraz niekorzystanie z obowiązkowych świateł. W większości przypadków za wykroczenia nałożono mandaty.

reklama

Policyjne kontrole wykazały także, że jedna z osób nie powinna kierować pojazdem z powodu braku uprawnień do prowadzenia. Sprawa trafi do sądu. Policjanci za przekroczenie limitu punktów karnych zatrzymali 1 prawo jazdy oraz 20 dowodów rejestracyjnych pojazdów z powodu ich nieprawidłowego stanu technicznego. Ponadto badaniu alkomatem poddano 151 kierowców, nie stwierdzając przy tym żadnych przypadków prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Ochrona bezpieczeństwa na drogach pozostaje priorytetowym zadaniem policji, a przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jest bezwzględnie przez funkcjonariuszy egzekwowane. Policja nie ustaje w wysiłkach, by każdy uczestnik ruchu drogowego czuł się bezpiecznie, a respektowanie obowiązującego prawa jest elementem gwarantującym ten stan.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

fot. Michał Jasionowicz

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zajac
27 grudnia 2023 13:25

Tępić chwasty, dzieci bananów co złotówki w życiu sami nie zarobili. Tylko nie bredzicie znowu że to pisowska policja bo policja już jest z waszej nowej władzy.

dis
28 grudnia 2023 08:13

To nie miłośnicy motoryzacji tylko pajace. Zatrzymane 20 dowodów rejestracyjnych… I tacy idioci jeżdżą po ulicach jak potencjalni mordercy. Tępić!

Polecane