27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Świąteczne spotkanie fanów motoryzacji pod Leroy Merlin przerwane przez policję

OlsztynŚwiąteczne spotkanie fanów motoryzacji pod Leroy Merlin przerwane przez policję

Tuż przed Wigilią, w sobotę 23 grudnia, na parkingu Leroy Merlin w Olsztynie odbyło się nietypowe spotkanie fanów motoryzacji. Wydarzenie zaplanowane na godzinę 21 miało charakter świąteczny. Licznie przybyli miłośnicy czterech kółek zadbali o to, by ich pojazdy pasowały do okazji – niektóre sportowe auta były oklejone lampkami choinkowymi, a na dachach zamontowano nawet żywe choinki.

reklama

Jednak świąteczny nastrój spotkania uległ zmianie, gdy na miejscu pojawiła się drogówka. Patrole policji zablokowały wyjazdy z parkingu i rozpoczęły kontrolę kierowców oraz pojazdów. Interwencja spotkała się z dużym niezadowoleniem osób przybyłych na zlot.

Świąteczne spotkanie fanów motoryzacji pod Leroy Merlin przerwane przez policję kontrola drogowa Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Policja kontra nielegalne zloty samochodowe

Te działania wpisują się w ogólnopolską tendencję zaostrzania kontroli nad nielegalnymi spotkaniami miłośników motoryzacji. W Polsce w ostatnim miesiącu miały miejsce liczne akcje policji skierowane przeciwko takim wydarzeniom. Jak informuje portal bezprawni.pl, policja wykorzystuje do tego celu nie tylko radiowozy, ale również nowo wzbogaconą flotę lotniczą, w tym śmigłowce Bell-407GXi. Celem tych działań jest monitorowanie i nadzorowanie ruchu w dużych miastach oraz na ruchliwych drogach, a także koordynowanie działań związanych z nielegalnymi wyścigami samochodowymi.

reklama

W pierwszym półroczu 2023 roku, w wyniku podobnych interwencji, zatrzymano aż 90 praw jazdy i 846 dowodów rejestracyjnych. Ponadto, w lipcu tego roku, policjanci z Poznania zatrzymali organizatorów nielegalnej imprezy motoryzacyjnej, w której brało udział ponad 1000 samochodów.

Te działania pokazują zdecydowaną postawę policji wobec naruszania przepisów drogowych i organizowania nielegalnych zlotów. Wydaje się, że władze mają zamiar dalej zaostrzać kontrole, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach i przeciwdziałać potencjalnie niebezpiecznym zachowaniom kierowców.

Nocna Jazda Olsztyn

Grupa NJO, znana również jako “Nocna Jazda Olsztyn”, to grupa miłośników motoryzacji, która organizuje nielegalne zloty samochodowe w Olsztynie. Policjanci z Olsztyna przeprowadzają działania prewencyjno-kontrolne przeciwko takim wydarzeniom, egzekwując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Wielu uczestników tych spotkań otrzymuje mandaty za różne wykroczenia drogowe. Podczas jednej z akcji policyjnych ujawniono prawie 60 naruszeń, w tym 22 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości, a także 9 przypadków jazdy autami niesprawnymi technicznie. Ponadto, w innych działaniach, policja zatrzymała 14 dowodów rejestracyjnych i przebadała 135 kierowców pod kątem trzeźwości

reklama

fot. Michał Jasionowicz

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

13 KOMENTARZY

13 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
anonim
27 grudnia 2023 18:16

panie pseudoredaktorze od kiedy zloty samochodowe są nielegalne?

M.CH
24 grudnia 2023 22:49

PRZYPI3RD4L4NK4

Polecane