10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Sopot dla inwestorów – czy warto rozważyć najem krótkoterminowy?

Materiał partneraSopot dla inwestorów – czy warto rozważyć najem krótkoterminowy?

Sopot to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Ze względu na typowo turystyczny charakter miasto cieszy się zainteresowaniem inwestorów, którzy poszukują atrakcyjnych możliwości lokowania kapitału. Czy warto rozważyć inwestycję w najem krótkoterminowy w Sopocie? Odpowiedź na to pytanie przedstawimy w naszym artykule.

reklama

Inwestycja w wynajem krótkoterminowy w Sopocie – zalety

Duża popularność Sopotu jako kurortu sprawia, że inwestorzy widzą w tym mieście potencjał, jeśli chodzi o zakup mieszkań pod wynajem krótkoterminowy dla turystów. Do czynników, które mogą zachęcać do takiej inwestycji, należą:

·   Duży potencjał turystyczny miasta – Sopot cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Znaczne dochody z najmu krótkoterminowego można wygenerować zwłaszcza w okresie letnim. Według danych z portalu sopot.pl, w okresie od 1 czerwca do 28 sierpnia 2022 roku odnotowanych zostało aż 732 174 wejść na sopockie molo.

reklama

·   Wysokie ceny wynajmu – atrakcyjna lokalizacja Sopotu sprawia, że stawki wynajmu krótkoterminowego są stosunkowo wysokie, co wpływa na potencjalne zyski inwestorów.

·   Dodatkowe źródła dochodu – oprócz wynajmu krótkoterminowego w okresie letnim, inwestorzy mogą zdecydować się na takie rozwiązania jak wynajem mieszkań na godziny lub miesiące, a także rozważyć organizację konferencji czy spotkań biznesowych.

Inwestycja w wynajem krótkoterminowy w Sopocie – wyzwania

Mimo że Sopot może oferować atrakcyjne zyski dla inwestorów, to inwestycja w najem krótkoterminowy w tym mieście może się wiązać z szeregiem wyzwań. Przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości pod wynajem dla turystów warto więc zapoznać się z potencjalnymi trudnościami, jakie mogą się wiązać z taką inwestycją. Należą do nich przede wszystkim:

reklama

·   Wysokie ceny mieszkań – ceny nieruchomości w Sopocie należą do najwyższych w kraju. Do przyczyn takiego stanu rzeczy należą między innymi atrakcyjna nadmorska lokalizacja i ograniczona podaż gruntów na sopockim rynku, która wpływa na niską konkurencyjność, przez co wysokie ceny nieustannie się utrzymują.

·   Sezonowość ruchu turystycznego – Sopot jest odwiedzany przez turystów zwłaszcza w okresie letnim, co sprawia, że inwestorzy bardzo często są zależni głównie od przychodów generowanych w czasie letnich miesięcy.

·   Duża konkurencja na rynku – Sopot cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów, co przekłada się na dużą konkurencję na rynku najmu krótkoterminowego. Może się to wiązać z koniecznością poszukiwania rozwiązań, które wyróżnią nas na tle konkurencji.

Gdzie kupić mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy w Sopocie?

Zanim kupimy mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy, należy przemyśleć wybór odpowiedniej lokalizacji. Ciekawą opcją może być na przykład Sopot Dolny, popularny wśród turystów poszukujących eleganckich apartamentów położonych w pobliżu głównych sopockich atrakcji. Dobrym rozwiązaniem jest też zakup nieruchomości w Sopocie Górnym, czyli kameralnej dzielnicy wybierany przez osoby szukające spokoju i romantycznego klimatu. Ogłoszenia kawalerek na sprzedaż Gdańsk na portalu Gethome są dostępne na stronie GetHome.pl. Warto również sprawdzić ogłoszenia mieszkań na wynajem Gdańsk w serwisie Gethome.

Ile kosztuje mieszkanie w Sopocie?

Przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości pod wynajem krótkoterminowy, warto zapoznać się z cenami dostępnych mieszkań. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, sopockie nieruchomości są stosunkowo drogie w porównaniu z innymi polskimi miastami. Według portalu GetHome (stan na grudzień 2023), chcąc kupić mieszkanie z rynku pierwotnego w Sopocie, musimy liczyć się z kosztem 20 849 zł za m2.

Podsumowując, Sopot oferuje ciekawe możliwości dla osób chcących zainwestować w wynajem krótkoterminowy. Przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości pod wynajem warto jednak dokładnie przeanalizować korzyści i wyzwania, jakie wiążą się z taką inwestycją.  

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia