22 C
Olsztyn
sobota, 13 lipca, 2024
reklama

Rozpoczyna się proces dentystki oskarżonej o wyłudzenie pół miliona od NFZ

OlsztynRozpoczyna się proces dentystki oskarżonej o wyłudzenie pół miliona od NFZ

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Teresy R.-M. oskarżonej o wyłudzenie z Narodowego Funduszu Zdrowia ponad pół miliona złotych. Oskarżenie dotyczy nienależnej refundacji za usługi stomatologiczne.

reklama

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie skierowała akt oskarżenia pod koniec 2021 roku. Według śledczych Teresa R.-M., która prowadziła praktykę stomatologiczną w Olsztynie w latach 2008 i 2011 zawarła umowy z NFZ uprawniające do udzielania leczenia w ramach refundacji. Zarzuty dotyczą fałszowania informacji w dokumentach przekazywanych do NFZ, w tym wykazywania nieistniejących zabiegów oraz pobierania opłat za usługi, które miały być nieodpłatne.

Śledztwo wykazało, że Teresa R.-M. między 2009 a 2017 rokiem poświadczyła nieprawdę w dokumentacji medycznej około 2,8 tysiąca pacjentów, przez co nienależnie uzyskała z NFZ refundację w wysokości 512 tysięcy złotych.

reklama

Proces rozpoczął się 20 grudnia 2023 roku. Oskarżona nie przyznała się do winy i odmówiła złożenia wyjaśnień. Podczas pierwszej rozprawy kobieta wnioskowała o złożenie wyjaśnień w obecności swojego głównego obrońcy, który nie był tego dnia obecny. Wobec tego sąd przerwał rozprawę i ustalił kolejny termin na 23 stycznia 2024 roku.

Sprawa liczy 74 tomy akt sprawy oraz akt oskarżenia składający się z 130 zarzutów.

źródło: Sąd Okręgowy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane