22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Pomoc drogowa w Olkuszu wsparciem dla każdego kierowcy

Materiał partneraPomoc drogowa w Olkuszu wsparciem dla każdego kierowcy

Niezależnie od tego jak dobrymi jesteśmy kierowcami, nie możemy przewidzieć co spotka nas w trasie. Może się zdarzyć, że nasze auto odmówi współpracy na leśnej drodze daleko od domu lub uderzy w nas auto, którego kierowca zapomniał na czas zmienić opon na zimowe. W takich chwilach bardzo przydaje się telefon do zaufanej firmy specjalizującej się w pomocy drogowej.

reklama

Zachowajmy bezpieczeństwo na drodze

Choć może się zdarzyć sytuacja, że piorun uderzy w drzewo przy drodze, po której jedziemy i ciężka gałąź spadnie na nasze auto, takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko. Statystyki pokazują, że przyczyną większości wypadków są sami kierowcy. Winny tragicznych w skutkach sytuacji jest często pośpiech. Z tego względu zamiast jechać z prędkością 150 km/h, żeby zdążyć do pracy lub na ważne spotkanie, znacznie lepiej jest wyjść wcześniej z domu i przyjechać z pewnym wyprzedzeniem. Zanim dodamy gazu zastanówmy się jak poważne będą konsekwencje naszego spóźnienia na spotkanie. Prawdopodobnie nic strasznego się nie stanie jeżeli przyjedziemy kilkanaście minut później.

Pamiętajmy, żeby podczas prowadzenia samochodu zajmować się tylko tą czynnością. Jedzenie śniadania i robienie makijażu należy załatwić przed wyjściem z domu. Unikajmy siadania za kierownicą kiedy źle się czujemy lub jesteśmy zestresowani. W żadnym wypadku nie prowadźmy po alkoholu (nawet jeśli piliśmy dzień wcześniej). Pamiętajmy, że nawet gdy wydaje się nam, że mamy mocną głowę, alkohol może zadziałać na nas inaczej w różnych okresach życia (na przykład gdy nasz organizm jest osłabiony, nawet niewielka ilość alkoholu można znacząco spowolnić reakcje).

reklama

Kiedy warto zadzwonić po pomoc drogową?

Nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę, że po pomoc drogową można zadzwonić w różnych, nie tylko ekstremalnych sytuacjach. Pomoc drogowa pomoże nam, gdy zapomnimy zatankować paliwo a nasze auto zatrzyma się na pustej drodze. Można do niej zadzwonić także wówczas, gdy nie zatrzaśniemy kluczyki w aucie. Współcześnie coraz więcej firm zajmujących się pomocą drogową oferuje swoim klientom możliwość naprawy auta bez konieczności przewożenia pojazdu do warsztatu samochodowego (pod warunkiem, że usterka nie jest bardzo poważna).

Pomoc drogowa może dowieźć nam opony zimowe, zapewnić auto zastępcze, a nawet zarezerwować i opłacić hotel, gdy samochód zepsuje się wieczorem w odległości ponad 100 kilometrów od miejsca zamieszkania.

Pamiętajmy, żeby przed podpisaniem umowy z firmą oferującą pomoc drogową sprawdzić szczegółowy zakres oferowanych przez nią usług.

reklama

Pomoc drogowa w Olkuszu – którą firmę wybrać?

W wielkich miastach takich jak Olkusz działa wiele firm specjalizujących się w pomocy drogowej takich jak Holmot.pl Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy z którąkolwiek z nich, koniecznie zapoznajmy się z jej usługami, a także opiniami klientów, którzy mieli okazję korzystać z jej oferty.

Duży wpływ na wybór konkretnej pomocy drogowej ma wielkość floty samochodów, którą dysponuje dana firma. Im więcej pojazdów, tym lepiej, gdyż są okresy, kiedy pomoc drogowa jest wzywana bardzo często. W Polsce są to różnego rodzaju święta (a zwłaszcza Wszystkich Świętych kiedy ogromna ilość ludzi wybiera się a cmentarze), a także czas, kiedy spada pierwszy śnieg (choć śnieg spada w naszym kraju co roku, wielu kierowców zwleka z wymianą opon na zimowe). Koniecznie sprawdźmy też czy firma, z którą chcemy nawiązać współpracę świadczy usługi na dużym obszarze (warto, żeby miała oddziały w co najmniej kilku miastach).

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane