10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Magia świąt na Warmii i Mazurach: region świętuje nadchodzące Boże Narodzenie

OlsztynMagia świąt na Warmii i Mazurach: region świętuje nadchodzące Boże Narodzenie

Świąteczna atmosfera Bożego Narodzenia na dobre zagościła w naszym województwie, gdzie regionalne jarmarki przyciągają tłumy olsztynian i przyjezdnych. W Olsztynie trwa właśnie Bożonarodzeniowy Jarmark na plaży miejskiej przy ulicy Kapitańskiej, gdzie przez najbliższy weekend odbywać się będą koncerty oraz warsztaty rękodzieła.

reklama

Programu Jarmarku w Olsztynie, który rozpoczął się w piątek 15 grudnia, prezentuje się imponująco. Uczestnicy wydarzenia będą mogli posłuchać występów wokalnych, podziwiać pokazy taneczne oraz obejrzeć awangardowe kino świąteczne. Wśród atrakcji jarmarku znajdą się rzeźby lodowe, występy artystyczne oraz animacje, a także przeróżne przysmaki i unikalne wyroby rękodzieła. Najmłodszych na pewno ucieszy spotkanie z Warmińskim Mikołajem. W niedzielę na zakończenie jarmarku wystąpi Chór Wniebogłosy.

Ełckie Centrum Kultury równie serdecznie zaprasza na kolejną edycję lokalnego jarmarku, który odbędzie się już 16 grudnia. Będzie to okazja do zakupu artystycznych wyrobów, spróbowania regionalnych specjałów, a także uczestniczenia w grze z nagrodami. Mieszkańcy będą mogli posłuchać koncertu Chóru Pojezierze oraz obejrzeć teatralne przedstawienie „Przystań bez Św. Mikołaja”. Na koniec Miejska Orkiestra Dęta podsumuje jarmark wyjątkowym koncertem.

reklama

Każdy z jarmarków – zarówno w Olsztynie, jak i w Ełku – kultywuje wspaniałą świąteczną tradycję i zapewnia niezapomniane atrakcje dla wszystkich odwiedzających.

Źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia