22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Nowe lodowisko w Olsztynie przy Uranii. Jest imponujące

OlsztynNowe lodowisko w Olsztynie przy Uranii. Jest imponujące

Mieszkańcy Olsztyna już w najbliższą sobotę, 16 grudnia, będą mogli cieszyć się nową atrakcją – lodowiskiem zlokalizowanym przy hali Uranii. Miejsce to stanie się trzecim obiektem tego typu dostępnym dla miłośników jazdy na łyżwach w stolicy Warmii i Mazur. Serce Śródmieścia wzbogaci się o wysokiej jakości kryte lodowisko, które już od godziny 10:00 będzie otwarte dla mieszkańców.

reklama

Lodowisko przy Uranii ma imponująco dużą powierzchnia wynoszącą 991 m². Obiekt wyposażony będzie w pomocnicze jeździki dla najmłodszych uczestników, ostrzałki oraz suszarki do łyżew. Nowy obiekt można będzie wykorzystywać również latem – wówczas lodowisko zamieni się w rolkowisko, co z pewnością ucieszy miłośników jazdy na rolkach.

Na miejscu będzie możliwość wypożyczenia sprzętu. Dostępne będą 150 par łyżew – damskie figurowe, męskie hokejowe oraz dziecięce. Z kolei w sezonie letnim do dyspozycji będą kaski i 100 kompletów łyżworolek. Co istotne, w dniu wielkiego otwarcia łyżwy i lodowisko będą dostępne bez żadnych opłat, co zapewne sprawi, że zainteresowanie tym wydarzeniem będzie bardzo duże.

reklama

To kolejny etap w rozwoju infrastruktury rekreacyjnej Olsztyna. Niedawno Ośrodek Sportu i Rekreacji oddał do użytku lodowiska w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel oraz przy ul. Jeziołowicza. Olsztyńscy łyżwiarze mają więc teraz do dyspozycji trzy pełnowymiarowe obiekty.

Źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marek
15 grudnia 2023 19:00

Takie imponujące, że dzieci żeby ćwiczyć short track jeżdżą do Giżycka, albo Elbląga, bo lodowisko jest nie wymiarowe. Miasto wojewódzkie, nawet lodowiska do ćwiczeń i do zawodów nie ma. Jak tu przyciągnąć sponsorów, zorganizować zawody i promować miasto….. ???No comment, takie to lodowisko imponujące.

diss
15 grudnia 2023 14:30

Takie imponujące, że nie można tam rozegrać meczu hokeja, bo jest niewymiarowe. Tak prezydent podchodzi rzetelnie do sprawy.

Polecane