11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Inwestycje w zdrowie mieszkańców: odnowione poradnie szpitala w Biskupcu

OlsztynInwestycje w zdrowie mieszkańców: odnowione poradnie szpitala w Biskupcu

Szpital im. Jana Mikulicza w Biskupcu, kojarzony z najwyższą jakością usług medycznych i ciągłym dążeniem do poprawy warunków leczenia, niedawno mógł pochwalić się zakończoną modernizacją dwóch swoich poradni: chirurgicznej oraz urazowo-ortopedycznej. 

reklama

Inwestycja ta jest odpowiedzią na potrzeby pacjentów oraz personelu, by stworzyć lepsze miejsce do terapii oraz warunków pracy. Przez lata obie poradnie dzieliły jedną wspólną przestrzeń, która nie spełniała już obecnych standardów opieki zdrowotnej.

– Dążymy do zapewnienia naszym pacjentom optymalnych warunków do leczenia i personelowi medycznemu do pracy. Oddzielenie i rozbudowa poradni było niezbędnym krokiem – zapewnia Marta Maciejewska, dyrektor szpitala w Biskupcu.

reklama

Pacjenci odczują pozytywne zmiany nie tylko w rozkładzie pomieszczeń, ale również w jakości wyposażenia. Modernizacja wnętrz objęła instalację klimatyzacji oraz nowoczesnych lamp zabiegowych. Dodatkowo dzięki wsparciu lokalnego przedsiębiorcy poradnie wzbogacone zostały o nowe, funkcjonalne meble, które wyprodukowano z wysokiej jakości płyt firmy Egger.

Koszt modernizacji dwóch poradni to część szerszej inwestycji, której inicjatorem jest Powiat Olsztyński.

– Dwa lata temu i w ubiegłym roku w budżecie samorządu wygospodarowaliśmy kwotę 717,6 tys. zł na zadanie pod nazwą „Modernizacja wraz z doposażeniem Szpitala Powiatowego im. Jana Mikulicza w Biskupcu”. Unowocześnienie poradni chirurgicznej i urazowo-ortopedycznej kosztowało 160 tys. zł. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas bardzo ważne. Cieszę się, że krok po kroku stwarzamy im możliwość lepszego życia, a jeśli trzeba, również powrotu do zdrowia w przyjaznych warunkach – mówił Andrzej Abako, starosta olsztyński.

reklama

W przyszłym roku zapowiadane są kolejne prace modernizacyjne. Dzięki temu pacjenci szpitala w Biskupcu mogą spodziewać się dalszej poprawy standardów leczenia oraz komfortu pobytu.

Źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia