10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Utrudnienia na trasie Barczewo – Barczewko: co warto wiedzieć o zamknięciu drogi i wyznaczonych objazdach

OlsztynUtrudnienia na trasie Barczewo – Barczewko: co warto wiedzieć o zamknięciu drogi...

Mieszkańcy powiatu olsztyńskiego oraz osoby podróżujące na trasie Barczewo – Barczewko będą musiały zmierzyć się z utrudnieniami komunikacyjnymi. Powiatowa Służba Drogowa zapowiada całkowite zamknięcie odcinka drogi powiatowej nr 1442N na czas niezbędnych prac związanych z wymianą nawierzchni jezdni.

reklama

We wtorek, 19 grudnia, w godzinach od 8:00 do 14:00 kierowcy powinni przygotować się na czasowe niedogodności komunikacyjne na drodze powiatowej Barczewo – Barczewko. Związane jest to z planowaną wymianą nawierzchni jezdni, która wykonywana będzie w obrębie przejazdu kolejowo-drogowego. Prace drogowe obejmą odcinek o długości około 35 metrów. W tym czasie obowiązywać będzie całkowity zakaz przejazdu na tym odcinku.

W związku z tym wyznaczono objazd alternatywną trasą przez miejscowość Łęgajny. Objazd ten jest dostosowany do pojazdów o całkowitej masie nieprzekraczającej 10 ton. Wyjątkiem są pojazdy służb ratowniczych oraz pojazdy komunikacji publicznej, które nie są objęte tym ograniczeniem.

reklama

Władze powiatu olsztyńskiego przepraszają za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami drogowymi i apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności. Proszą również o dostosowanie się do tymczasowego oznakowania oraz do poleceń osób kierujących ruchem na czas trwania prac.

Władze miasta zachęcają do śledzenia aktualnych komunikatów drogowych oraz planowania podróży z wyprzedzeniem tak, aby uwzględnić ewentualne opóźnienia spowodowane zmianami w organizacji ruchu. Informacje o bieżącej sytuacji drogowej można znaleźć na stronie internetowej Powiatu Olsztyńskiego.

Źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia