26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Weekend pełen wykroczeń: podsumowanie zdarzeń na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

OlsztynWeekend pełen wykroczeń: podsumowanie zdarzeń na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

Podczas ostatniego weekendu Olsztynie i w powiecie olsztyńskim doszło do 33 kolizji drogowych. Policjanci w trakcie rutynowej kontroli drogowej w Wójtowie zatrzymali 63-letniego kierowcę, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Sprawa trafiła do sądu.

reklama

Z kolei w Ługwałdzie policjanci zatrzymali 35-latka. Kierowca, poza niezapiętymi pasami bezpieczeństwa, przekroczył dozwoloną prędkość i prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Alkomat wykazał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Tak jak w poprzednim przypadku sprawa trafiła do sądu.

W niedzielę na al. Warszawskiej w Olsztynie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego. 31-letni rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji. W wyniku incydentu jedna osoba trafiła do szpitala. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

reklama

Policjanci z Olsztyna zatrzymali również 22-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyzna jechał 107 km/h przy ograniczeniu 50 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 1,5 tys. zł, a na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych.

Policja apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Miejsce zdarzenia drogowego.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane