11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

W sprawie adwokata od „trumny na kółkach” zeznawali policjanci

OlsztynW sprawie adwokata od „trumny na kółkach” zeznawali policjanci

Trwa proces łódzkiego adwokata w sprawie spowodowania wypadku, w którym zginęły dwie kobiety. W środę zeznawali policjanci, dokonujący oględzin na miejscu zdarzenia.

reklama

Tragiczny wypadek

Postępowanie w sprawie Pawła K. toczy się przed Sądem Rejonowym w Olsztynie. Łódzki adwokat jest oskarżony o spowodowanie wypadku, w którym śmierć poniosły dwie kobiety – matki młodego małżeństwa.

Sprawę nagłośnił sam oskarżony, który niedługo po tragicznym wypadku opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym między innymi powiedział, że „to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach i między innymi dlatego te kobiety zginęły”. Filmik wywołał ogromne oburzenie opinii publicznej.

reklama

Sąd przesłuchał policjantów

W środę 13 grudnia przed sądem stanęli policjanci: pięciu funkcjonariuszy, którzy po wypadku dokonywali oględzin, sporządzali notatki oraz szkice z miejsca zdarzenia.

Pierwsze oględziny miały miejsce tuż po wypadku, następne zostały wykonane kilka dni później na polecenie prokuratora, w celu uzupełnienia materiału dowodowego o „ogólnopoglądowe zdjęcia” drogi w miejscu wypadku w dziennym świetle. Prokurator tłumaczył, że kiedy dotarł na miejsce zdarzenia w dniu tragicznego wypadku, było już zbyt ciemno.

Obrońcy szukają nieścisłości

Obrońcy Pawła K. próbowali w sądzie wykazać nieścisłości pomiędzy wykonanymi przez policjantów szkicami z miejsca wypadku po obu oględzinach. Uważają, że pojawiły się sprzeczności, dotyczące między innymi rzeczywistych rozmiarów biorących udział w wypadku samochodów oraz różnic dotyczących szerokości obu pasów ruchu na drodze.

reklama

Wniosek obrońców oskarżonego poparł prokurator.

Sąd postanowił zwrócić się do komendy z wnioskiem o przesłanie kopii notatników służbowych funkcjonariuszy w celu wyjaśnienia tych wątpliwości.

Kolejna rozprawa 15 stycznia 2024 roku

Sąd wyznaczył termin kolejnego posiedzenia w tej sprawie na 15 stycznia 2024 roku.

Proces łódzkiego adwokata toczy się od lutego bieżącego roku.

Paweł K. odpowiada za spowodowanie we wrześniu 2021 roku wypadku drogowego na odcinku Barczewo – Jeziorany. Prowadził wówczas mercedesa, w samochodzie była jego rodzina – wracali z wesela znanej influencerki.

Zgodnie z ustaleniami prokuratury, oskarżony w pewnym momencie przekroczył podwójną linię ciągłą i zjechał na przeciwny pas ruchu. Tam zderzył się z jadącym prawidłowo z naprzeciwka audi 80, którym podróżowały dwie kobiety – matki młodego małżeństwa. Obie zginęły.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie zarzuca Pawłowi K. umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Oskarżony nie przyznaje się do winy.

Śladowe ilości kokainy

Podczas postępowania przygotowawczego ustalono, że w organizmie adwokata wykryto „śladowe ilości kokainy”. Prokuratura nie postawiła mu jednak zarzutu prowadzenia samochodu pod wpływem narkotyków, ponieważ były to za małe ilości.

W jednym z wywiadów telewizyjnych zapytano o to Pawła K.

– Świadomie kokainy nie spożywałem nigdy – powiedział.

Prokuratura zdecydowała o zabezpieczeniu majątku oskarżonego o wartości 300 tysięcy złotych.

Kolejna rozprawa 15 stycznia 2024 roku.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
777
17 grudnia 2023 10:06

swojego nie ruszą. Będą mylić tropy i grać na czas

Polecane
Ogłoszenia