-2 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sąd w Olsztynie wyznaczył termin procesu adwokata Pawła K. „W trumnie na kółkach” zginęły dwie kobiety

OlsztynSąd w Olsztynie wyznaczył termin procesu adwokata Pawła K. "W trumnie na...

Na 15 lutego wyznaczył Sąd Rejonowy w Olsztynie termin rozpoczęcia procesu łódzkiego adwokata Pawła K., oskarżonego o spowodowanie wypadku, w którym zginęły dwie kobiety. Do zdarzenia doszło ponad rok temu na drodze koło Barczewa (woj. warmińsko-mazurskie).

reklama

O wypadku stało się głośno, gdy dzień po nim adwokat zamieścił w mediach społecznościowych film z komentarzem, w którym stwierdził m.in., że „to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach i między innymi dlatego te kobiety zginęły„.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie oskarżyła Pawła K. o spowodowanie tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło 26 września 2021 r. na drodze wojewódzkiej nr 595 w pobliżu wsi Stare Włóki w gminie Barczewo.

reklama

Według prokuratury, oskarżony – kierując samochodem marki mercedes-benz CLA – umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Jak ustalili śledczy, przekroczył podwójną linię ciągłą i zjechał na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do nieumyślnego wypadku drogowego. Mercedes zderzył się z prawidłowo jadącym z przeciwka samochodem marki audi 80. Kierująca i pasażerka audi poniosły śmierć na miejscu zdarzenia.

Do uszkodzenia dwóch aut doprowadził 21-latek, który skręcał na skrzyżowaniu

Jak podawali śledczy, kierująca doznała licznych obrażeń ciała w tym obrażeń klatki piersiowej z masywnym krwotokiem wewnętrznym, w następstwie czego poniosła śmierć na miejscu, a pasażerka audi doznała licznych obrażeń ciała w tym obrażeń czaszkowo-mózgowych skutkujących również śmiercią w miejscu wypadku.

reklama

Paweł K. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu i odmówił składania wyjaśnień.

Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 50 tys. zł oraz „nakaz powstrzymywania się od prowadzenia pojazdów mechanicznych”. Za zarzucany mu czyn grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

„Sąd Rejonowy w Olsztynie wyznaczył pierwszy termin rozprawy na 15 lutego 2023 r. na godz. 13″ – poinformował w piątek rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Olsztynie Adam Barczak.

Wypadek na ul. Bałtyckiej - nowe informacje

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ja
20 listopada 2022 13:55

Żyjemy w takich czasach, że banany w drogich samochodach uważaja że mogą więcej.

Głupi Piotrek
21 listopada 2022 10:17

Ziobrwcy w olsztyńskiej kopulaturze chronią tego łacha. Nic mu nie zrobią bo to zajeb… Ie dobra zmiana

Popularne
Ogłoszenia

Do uszkodzenia dwóch aut doprowadził 21-latek, który skręcał na skrzyżowaniu

Policja ustala szczegóły wypadku w gminie Korsze