7 C
Olsztyn
wtorek, 27 lutego, 2024
reklama

Odkrywanie Warmii i Mazur przez obiektyw: 4 produkcje filmowe zyskały wsparcie funduszu filmowego

OlsztynOdkrywanie Warmii i Mazur przez obiektyw: 4 produkcje filmowe zyskały wsparcie funduszu...

Podczas środowej (13 grudnia) konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie padły nazwiska laureatów 8. edycji Konkursu Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego (WMFF). Do konkursu zgłoszono 6 projektów filmowych, z czego 4 uzyskały dofinansowanie.

reklama

Marcin Kuchciński marszałek województwa wraz z Bogumiłem Osińskim dyrektorem WMFF oficjalnie ogłosili wyniki, które dostarczył mecenas Michał Pietkiewicz.

Komisja konkursowa zdecydowała się wesprzeć 2 filmy fabularne oraz 2 dokumentalne. Yutaro Keino za film „Mazurska letnia opowieść” otrzymał 219 tys. zł, a dokument „Brąswałd obrazy z niepamięci” w reżyserii Adama Błaszczoka zdobył 151 tys. zł dofinansowania. Z kolei opowieść „Jesteście gotowi” Bogusława Żmijewskiego o historii tancerki uzyskała 120 tys. zł, a film „Samulowscy” Wandy Lady opowiadający o historii rodziny przez 150 lat zdobył 140 tys. zł wsparcia.

reklama

Marszałek Kuchciński podkreślił, że warunkiem uzyskania dofinansowania był obowiązek realizacji zdjęć na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Zasadę tę wprowadzono podczas tworzenia funduszu w 2017 roku i okazała się ona skutecznym sposobem na promocję regionu.

Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie środowisk twórczych i od początku swojego istnienia wspomógł finansowo 39 projektów filmowych, w tym 13 fabularnych. Niektóre z realizacji, takie jak „Cicha noc” Piotra Domalewskiego czy „IO” Jerzego Skolimowskiego, zyskały rozgłos na arenie krajowej i międzynarodowej.

W 8. edycji konkursu w składzie niezależnych ekspertów znaleźli się Maria Malatyńska, Andrzej Serdiukow oraz reżyser Janusz Zaorski, a w pracach komisji udział wzięli przedstawiciele zarządu funduszu i Urzędu Marszałkowskiego.

reklama

Źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
15 grudnia 2023 22:30

Przede wszystkim czas najwyższy zmienić ten ohydny herb!

Polecane
Ogłoszenia