-2 C
Olsztyn
piątek, 22 listopada, 2024
reklama

Nowe oblicze Olsztyna: kluczowe inwestycje na finiszu

OlsztynNowe oblicze Olsztyna: kluczowe inwestycje na finiszu

Wraz z końcem roku w Olsztynie zakończy się kilka inwestycji, które były długo wyczekiwane przez mieszkańców. Spośród nich trzy kluczowe wkrótce staną się w pełni funkcjonalne i będą służyć olsztynianom w różnych aspektach życia codziennego.

Jednym z takich przedsięwzięć była rozbudowa infrastruktury tramwajowej o dodatkowe sześć kilometrów nowego torowiska, z nową zajezdnią i dwunastoma dodatkowymi pojazdami tramwajowymi. Inwestycja obejmowała modernizację sieci tramwajowej oraz wprowadzenie nowych rozwiązań komunikacyjnych. Już np. w najbliższy czwartek, 14 grudnia, zmieni się organizacja przy Wysokiej Bramie. Nowe linie tramwajowe łączące Pieczewo ze Starym Miastem oraz węzeł przesiadkowy przy dworcu zostaną uruchomione na początku stycznia 2024 roku, co umożliwi olsztynianom swobodniejsze przemieszczanie się po mieście.

Kolejna inwestycja to modernizacja i rozbudowa hali Urania, która już 17 grudnia otworzy swoje drzwi dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Odbiory techniczne są już za nami, a hala gotowa jest na przyjęcie kibiców oraz organizację wyjątkowych wydarzeń. Pierwszym takim widowiskiem będzie Galaktyczny Benefis Uranii, który został zaplanowany na 15 grudnia. Na wydarzenie zaproszono gwiazdy muzyki, tańca czy sportu. Najmłodsi olsztynianie 18 grudnia będą mieli okazję uczestniczyć w kolejnej edycji imprezy „Zdrowe i bezpieczne święta”. Tego samego dnia odbędzie się także inauguracja nowego lodowiska przy Uranii, z bezpłatnym wejściem dla wszystkich mieszkańców.

Najbardziej zaawansowanym technologicznie projektem będzie Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów przy ul. Bublewicza, która ma stanowić dopełnienie systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. W pełni funkcjonalna ma być już w kolejnych miesiącach, a jej głównym zadaniem będzie produkcja ciepła i energii z biopaliwa tworzonego z odpadów. Od stycznia instalacja zacznie działać w module gazowym i olejowym, co znacząco wpłynie na poprawę ekologii w mieście. Wykorzystywać do tego będzie odpady powstające w sąsiadującym Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

Realizacja zadań inwestycyjnych wynika z chęci poprawy jakości życia mieszkańców Olsztyna, zarówno pod kątem ekologii, jak i dostępu do zróżnicowanych form aktywności.

Źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane