14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Powstanie nowy przystanek przy Wysokiej Bramie. Zmiany w organizacji ruchu w centrum Olsztyna

OlsztynPowstanie nowy przystanek przy Wysokiej Bramie. Zmiany w organizacji ruchu w centrum...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W połowie maja rozpocznie się budowa nowego przystanku tramwajowego przy Wysokiej Bramie w centrum Olsztyna. Zostanie zamknięta dla ruchu ważna ulica.

Budowa nowego przystanku tramwajowego na Starym Mieście

reklama

W tej chwili trasa tramwajowa w okolicy Starego Miasta w Olsztynie kończy się przy ulicy 11 Listopada, gdzie jest zlokalizowany ostatni przystanek linii numer 1 z Jarot. W związku z planowaną rozbudową o trasę do Pieczewa, będzie tutaj jeździła także linia numer 5.

Jednak na obecnym przystanku nie ma miejsca dla dwóch składów. Dlatego trzeba rozbudować istniejący przy ulicy 11 Listopada peron albo wybudować nowy przy placu Jedności Słowiańskiej. Zdecydowano się na to drugie rozwiązanie.

reklama

Prezydent Piotr Grzymowicz poinformował, że najpierw zostaną wymienione podziemne sieci, w tym wodociągowe. Prace rozpoczną się 16 maja.

Jest przełom? Nowe ustalenia ws. "agresji drogowej" na S7 pod Olsztynkiem

Duże zmiany w organizacji ruchu

W związku z rozpoczęciem tej inwestycji zmieni się organizacja ruchu w centrum Olsztyna. Plac Jedności Słowiańskiej zostanie wyłączony z ruchu, nie będzie można przejechać od strony ulicy Nowowiejskiego. Nie będzie również działał przystanek autobusowy przy Wysokiej Bramie, a ruch zostanie skierowany z alei Piłsudskiego i ulicy 1 Maja w ulicę Pieniężnego.

reklama

Po zakończeniu prac przygotowawczych, zacznie się budowa nowego przystanku. Jak zapowiada prezydent Grzymowicz, według harmonogramu nastąpi to 1 lipca.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×