7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Olsztyn rozbłyśnie świątecznymi dekoracjami już 6 grudnia

OlsztynOlsztyn rozbłyśnie świątecznymi dekoracjami już 6 grudnia

Olsztyn przygotowuje się na świąteczny czas. Z każdym dniem krajobraz stolicy Warmii i Mazur zmienia się dzięki kolejnym bożonarodzeniowym dekoracjom zdobiącym ulice i place. Wszędy już czuć atmosferę zbliżających się świąt.

reklama

W radiu można usłyszeć „White Christmas”, a wystawy sklepowe kuszą przechodniów dekoracjami, figurkami Świętego Mikołaja oraz świątecznymi upominkami.

W mieście przygotowania do świąt zaczęły się w wyjątkowy sposób – z inicjatywy miejscowego Miejskiego Ośrodka Kultury uruchomiono specjalnie udekorowany tramwaj, który przejechał od ulicy Kanta do Wysokiej Bramy. W wydarzeniu wzięło udział całe mnóstwo mieszkańców. Po przejażdżce uczestnicy wydarzenia kolędowali przy rozświetlonej choince na staromiejskim rynku.

reklama

Karolina Lewandowska z MOK-u wyraziła swoje uznanie: „Olsztynianie pokazali prawdziwą moc. Jesteśmy wzruszeni mocą energii i liczbą gorących serc”.

Tradycyjne strojenie choinki przed ratuszem rozpoczęło się tuż po weekendzie. Drzewko, które zostało nieodpłatnie przekazane przez Nadleśnictwo Kudypy, to 12-metrowa jodła kalifornijska o imponującym obwodzie pnia wynoszącym około 100 cm.

W najbliższym czasie w Olsztynie przybędzie więcej świątecznych dekoracji, które wraz z choinką przy ratuszu zostaną uroczyście rozświetlone 6 grudnia.

reklama

Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu zdradza, że dekoracje świąteczne zaświecą na ulicach Staromiejskiej, Prostej oraz Pieniężnego. Specjalna iluminacja pojawi się również na odcinku alei Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Mickiewicza. Ponadto na plantach stanął napis „Olsztyn”, a przy Starym Ratuszu fotoramka z kokardą.

Zbliżający się weekend (9-10 grudnia) będzie obfitował w atrakcje. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na działania pt. „Święta! Dobrze Was widzieć”. W czasie tych dwóch dni przewidziane są animacje, warsztaty rodzinne i koncerty. Zaplanowano także wspólne śpiewanie kolęd, a także występy grup muzycznych De Mono oraz Sound’n’Grace.

Źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia