27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Wybieramy „Piłkarski Samorząd Roku” – głosuj na lokalnych bohaterów sportu!

MrągowoWybieramy „Piłkarski Samorząd Roku” – głosuj na lokalnych bohaterów sportu!

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej podsumuje sportowe wydarzenia roku podczas nadchodzącej, uroczystej gali, która odbędzie się 8 grudnia w Mrągowie. Ważnym elementem wydarzenia jest plebiscyt, w którym internauci mogą wybrać „Piłkarski samorząd roku”. W tym roku do finału przeszło 5 samorządów z ponad 500 nominacji w 20 kategoriach.

reklama

W grupie finalistów znalazł się samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, który rywalizuje o tytuł z włodarzami Nidzicy, Braniewa, Lidzbarka Warmińskiego oraz Szczytna. W uzasadnieniu nominacji podkreślono zaangażowanie regionu w rozwój piłki nożnej. Wspomniane zostały np. „Małe granty na infrastrukturę sportową” i projekt „Wojewódzkich Ośrodków Szkolenia Piłkarskiego” z ośrodkami m.in. w Elblągu i Olsztynie. Szczególnie zaakcentowano pomoc przy organizacji pierwszego w historii Forum Wokół Piłki, które odbyło się we wrześniu 2023 roku.

Głosowanie odbywa się na oficjalnym profilu facebookowym związku, przy czym jego wynik będzie stanowić połowę końcowego werdyktu. Druga połowa głosów należeć będzie do kapituły, złożonej z zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Aby oddać głos na wybranego kandydata, wystarczy w reakcji na post związku kliknąć odpowiednią emotkę. Głosowanie zakończy się punktualnie o godzinie 12:00, 5 grudnia 2023 roku.

reklama

Uroczystość, która przyciąga uwagę lokalnej społeczności piłkarskiej, staje się okazją do docenienia nie tylko zawodników i trenerów, ale też samorządów, które aktywnie wspierają rozwój sportu na swoim terenie.

Źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane