6 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Szykują się korki w poniedziałek! Wprowadzono zmiany w organizacji ruchu

OlsztynSzykują się korki w poniedziałek! Wprowadzono zmiany w organizacji ruchu

Olsztyn zbliża się do końca realizacji ważnego projektu tramwajowego, który przynosi zmiany w układzie drogowym miasta. Już 1 grudnia na ul. Piłsudskiego wprowadzono docelowe rozwiązania ruchu drogowego, w tym na skrzyżowaniach z ul. Dworcową oraz ul. Mazowieckiego.

reklama

Nowością jest uruchomienie sygnalizacji świetlnej na wspomnianych skrzyżowaniach, co stanowi kluczowy element dla poprawy przepustowości i bezpieczeństwa. Zarówno kierowcy, jak i piesi, muszą dostosować się do zmian w organizacji ruchu. W związku z tym apeluje się do wszystkich uczestników ruchu o szczególną uwagę i zachowanie ostrożności podczas przemieszczania się przez te rejony.

Mapy ukazują nową organizację ruchu w tych obszarach, wskazując lokalizacje przystanków autobusowych, ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych oraz zmiany w organizacji ruchu. Są one ważnym narzędziem informacyjnym, które pomaga mieszkańcom i odwiedzającym orientować się w nowym układzie komunikacyjnym.

reklama

Te zmiany są częścią większego planu modernizacji infrastruktury miejskiej, który ma na celu usprawnienie komunikacji miejskiej oraz podniesienie jakości życia w mieście. Zakończenie projektu tramwajowego jest nie tylko krokiem naprzód w rozwoju transportu publicznego, ale również elementem dążenia Olsztyna do bycia bardziej zrównoważonym i przyjaznym dla mieszkańców miastem.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Oli@
3 grudnia 2023 17:57

W tekscie jest “…dla poprawy przepustowosci…” a w tytule tego newsa…. szykuja sie korki!

Gdzie tu logika?

Stefan tramwajarz
3 grudnia 2023 18:10

Odjebane perfekcyjnie pobocza rozkopane linie bylejakie no i koreczki się szykują bo tam gdzie były dwa pasy jest jeden ale miało być tak ełropejsko

Polecane
Ogłoszenia