7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Renowacja hali V LO w Olsztynie – nowa jakość dla sportowców i uczniów

OlsztynRenowacja hali V LO w Olsztynie – nowa jakość dla sportowców i...

W V Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie zakończyły się prace remontowe hali sportowej, która od teraz, obok Uranii, poszczycić się może mianem jednej z dwóch pełnowymiarowych hal w stolicy Warmii i Mazur. Gruntowna trzymiesięczna modernizacja znacznie podniosła standard w korzystaniu z obiektu przez uczniów i lokalną społeczność.

reklama

Zakończony projekt modernizacji objął między innymi wymianę dotychczasowej podłogi na nowoczesną wykładzinę sportową spełniającą międzynarodowe standardy federacji sportowych. Jak podkreślił prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, nowa nawierzchnia położona na specjalnie dopasowanych legarach zapewnia dodatkową amortyzację, co zmniejsza ryzyko kontuzji u sportowców.

Dyrektorka liceum Anna Struk podkreśliła, że modernizacja objęła także energooszczędne oświetlenie, nowy system nagłośnienia, stolarkę drzwiową oraz dach, który przeszedł niezbędne naprawy. Uczniowie i nauczyciele chwalą sobie nowe siatki, podwieszane kosze, osłony na słupy i świeżo pomalowane ściany.

reklama

Całkowite koszty modernizacji wyniosły ponad 722 tysiące złotych. Samorząd olsztyński dołożył blisko 484 tysiące złotych, zaś reszta środków pochodziła z dofinansowania z programu „Sportowa Polska” zasilanego z Funduszu Rozwoju Kultury Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W ostatnim czasie oprócz hali w V LO przeprowadzono remont w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 na ul. Żołnierskiej.

Modernizacja obiektów sportowych z pewnością przyczyni się do wzrostu aktywności fizycznej wśród mieszkańców oraz będzie zachętą do organizowania ciekawych, sportowych wydarzeń na wysokim poziomie.

reklama

Źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia