6 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Zakończył się II Wojewódzki Festiwal Europejskiej Piosenki Filmowej w V Liceum Ogólnokształcącym

OlsztynZakończył się II Wojewódzki Festiwal Europejskiej Piosenki Filmowej w V Liceum Ogólnokształcącym

W olsztyńskim V Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Krasickiego odbył się II Wojewódzki Festiwal Europejskiej Piosenki Filmowej, który zgromadził młode talenty muzyczne z różnych części regionu. W trakcie festiwalu odbyły się finały, w których uczestniczyła młodzież prezentująca swoje umiejętności wokalne i muzyczne.

reklama

Festiwal mający na celu promowanie europejskiej kultury filmowej i muzycznej okazał się również doskonałym miejscem dla wschodzących gwiazd, aby zaprezentować swoje talenty. W eliminacjach wzięło udział 50 osób, z których wyłoniono 15 finalistów. Festiwal był zdominowany przez utwory anglojęzyczne pochodzące z europejskich filmów.

O wynikach decydowało profesjonalne jury składające się z uznanych muzyków, wokalistów, nauczycieli śpiewu oraz ekspertów od kinematografii. W kategorii solistów młodszych triumfowała Kinga Kuc, na drugim miejscu znalazła się Karina Wiska, a podium zamykała Ala Dąbrowska, przy czym wyróżnienia otrzymali Nikola Struk i Igor Kordziejonek. Wśród starszych solistów zwyciężyła Monika Krajewska, tuż za nią była Alicja Zawalich oraz Amelia Prętnicka.

reklama

Wśród zespołów pierwsze miejsce zdobyło IV LO w Olsztynie, drugie przypadło duetowi Zuzanny Dreikopel i Emilii Mielnickiej, a na trzecim miejscu znalazły się Karina Wiska i Alicja Dąbrowska.

Autorką Festiwalu jest Alicja Kucharzewska-Samko, nauczycielka muzyki w V LO, doświadczona instruktora wokalu i dyrygentka chórów. Pani Kucharzewska-Samko jest aktywną propagatorką sztuki na terenie Olsztyna i jego okolic.

Źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia