-1 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Szansa na wsparcie dla sportowców: woj. warmińsko-mazurskie rozpoczyna nabór wniosków o stypendia i nagrody

WiadomościSzansa na wsparcie dla sportowców: woj. warmińsko-mazurskie rozpoczyna nabór wniosków o stypendia...

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłasza nabór wniosków o stypendia, nagrody pieniężne i wyróżnienia dla sportowców odnoszących sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Inicjatywa skierowana jest do tych, którzy dzięki swoim osiągnięciom promują region pod względem sportowym.

reklama

Stypendia sportowe przewidziane są dla osób fizycznych uprawiających te dyscypliny sportowe, które znalazły się w programie najważniejszych imprez sportowych takich jak igrzyska olimpijskie, paraolimpijskie czy igrzyska głuchych. Kwalifikują się do niego sportowcy, którzy w ciągu ostatniego roku znaleźli się w czołówce najważniejszych zawodów na światowym i europejskim poziomie w kategorii wiekowej: senior, młodzież lub junior.

Zgłoszenia o stypendia sportowe można składać od 15 do 30 stycznia 2024 roku. Aby otrzymać wsparcie, oprócz znaczących osiągnięć sportowych, należy mieszkać i reprezentować województwo warmińsko-mazurskie.

reklama

Nagrody pieniężne są z kolei wsparciem, które mogą być przyznane osobom prowadzącym działalność sportową przyczyniającą się do rozwoju sportu w regionie. Wszyscy zainteresowani zdobyciem nagrody mogą składać wnioski do końca bieżącego roku.

Szczegóły odnośnie wymagań, procedur składania wniosków oraz potrzebnych dokumentów są dostępne na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia