6 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Porównanie pakietów internetu mobilnego 5G. Jaki internet wybrać?

Materiał partneraPorównanie pakietów internetu mobilnego 5G. Jaki internet wybrać?

Internet mobilny 5G to technologia, która pozwala na korzystanie z bardzo szybkiego transferu w niemal dowolnym miejscu. Aby móc liczyć na najlepsze warunki, warto postawić na sprawdzonego operatora – na pierwszych pozycjach różnych niezależnych rankingów często można znaleźć nazwę Otvarta. Jakie pakiety internetu mobilnego znajdziemy w ofercie tej sieci?

reklama

5G – telefonia komórkowa nowej generacji

Standardy łączności komórkowej są stale rozwijane, by zapewnić użytkownikom jeszcze większą prędkość i stabilność przesyłania danych. Najnowszy standard to właśnie 5G – jedną z pierwszych sieci, która wprowadziła to rozwiązanie w Polsce, jest właśnie Otvarta. Jakie możliwości oferuje 5G? To przede wszystkim wielokrotnie większa szybkość transferu niż w przypadku poprzednika – teoretyczne maksimum dla LTE wynosi 300 Mb/s, podczas gdy dla 5G jest to już aż 20 Gb/s. Do tego dochodzą mniejsze opóźnienia i możliwość obsługi bardzo dużej liczby urządzeń w jednym miejscu. Aby móc w pełni wykorzystać potencjał internetu 5G, niezbędny będzie pakiet z odpowiednią liczbą gigabajtów.

Jaki pakiet internetu mobilnego 5G wybrać?

Poszczególne pakiety różnią się przede wszystkim pod względem ilości danych dostępnych do pobrania przez miesiąc. W zależności od potrzeb można postawić na kilka opcji – od bazowych ofert z transferem rzędu 10 GB aż po nawet 500 GB. Oto porównanie pakietów z dynamicznym adresem IP dostępnych w ofercie sieci Otvarta.

reklama
Porównanie pakietów internetu mobilnego 5G. Jaki internet wybrać? Materiał partnera

O! SZYBKI 10 GB! 5G

Pakiet 10 GB będzie odpowiednim wyborem dla osób o stosunkowo niewielkich potrzebach lub w sytuacji, gdy internet mobilny ma służyć głównie jako dodatkowe łącze. Choć jest to najmniejszy pakiet w ofercie operatora, 10 GB wciąż będzie wystarczającą ilością danych dla wielu użytkowników – co więcej, po wykorzystaniu transferu można wciąż korzystać z sieci z ograniczoną prędkością. Sporą zaletą jest także cena wynosząca zaledwie 19,99 zł.

O! SZYBKI 100 GB! + 200 GB NOC! 5G

To bestseller sieci Otvarta – 100 GB transmisji danych za 34,99 zł to atrakcyjna propozycja, która perfekcyjnie zgrywa się z potrzebami większości internautów. Oprócz standardowego pakietu można liczyć na dodatkowe 200 GB w nocy, co będzie przydatne np. do pobierania gier i innych dużych plików.

O! SZYBKI 200 GB! + 200 GB NOC! 5G

Nieco droższa opcja (64,99 zł/mies.) zapewnia już 200 GB miesięcznie wraz z bonusowymi 200 GB w nocy. To propozycja dla wymagających – łącznie otrzymujemy aż 400 GB transferu, co pozwoli korzystać z sieci niemal bez ograniczeń.

reklama

O! SZYBKI 500 GB! 5G

Pakiet za 99,99 zł zapewnia największą elastyczność, umożliwiając pobranie nawet 500 GB w skali miesiąca, o dowolnej porze – zarówno w godzinach dziennych, jak i nocnych. Ponadto do oferty można dodać pakiet Internet Noc zapewniający dodatkowe 100 GB lub 200 GB transferu. Taka ilość transferu sprawdzi się nawet w przypadku najbardziej wymagających użytkowników i pozwoli bez przeszkód obsłużyć kilka różnych urządzeń podłączonych do routera.

Internet mobilny 5G ze stałym adresem IP? To możliwe

Większość ofert internetu mobilnego oferuje dynamiczny adres IP, który zmienia się za każdym razem, gdy użytkownik połączy się z siecią. Wiele zastosowań wymaga jednak stałego adresu IP – mowa m.in. o obsłudze urządzeń monitoringu czy hostowaniu serwerów gier. Jednym z nielicznych operatorów na polskim rynku, którzy oferują takie rozwiązanie w przypadku internetu mobilnego, jest Otvarta – operator umożliwia wybór spośród czterech pakietów, które mogą zapewniać prywatny lub publiczny stały adres IP.

O! STAŁY IP 10 GB! 5G

To najtańsza opcja spośród pakietów ze stałym IP – miesięczna opłata wynosi tylko 27,99 zł, a w zamian otrzymujemy 10 GB transferu. Z takim rozwiązaniem można liczyć na wygodne korzystanie z sieci i sprawną obsługę różnych urządzeń lub oprogramowania wymagającego stałego IP.

O! STAŁY IP 30 GB! 5G

Dla bardziej wymagających użytkowników sprawdzi się pakiet 30 GB dostępny w cenie 37,99 zł miesięcznie. Do tego można dodać usługę Internet Noc, która zapewnia dodatkowe 100 GB w godzinach nocnych. Pakiet nocny kosztuje zaledwie 3,99 zł i jest dostępny od północy do godziny 8:00.

Porównanie pakietów internetu mobilnego 5G. Jaki internet wybrać? Materiał partnera

O! STAŁY IP 100 GB! + 200 GB NOC! 5G

To odpowiednik najpopularniejszego pakietu sieci Otvarta – tym razem jednak usługa obejmuje stały adres IP. Koszt tej oferty to 42,99 zł miesięcznie, za co otrzymujemy 100 GB transferu z dodatkowymi 200 GB w nocy.

O! STAŁY IP 200 GB! + 200 GB NOC! 5G

Najwyższą propozycją z oferty pakietów ze stałym IP jest wariant 200 GB + 200 GB. Podobnie jak inne rozwiązania tego typu, usługa obejmuje standardowy transfer wraz z dodatkowymi danymi w nocy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze pakietu internetu mobilnego?

Choć ilość dostępnego transferu zwykle jest decydującym czynnikiem, przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z konkretnego pakietu warto sprawdzić także kilka innych kwestii. Jedną z najważniejszych jest rodzaj umowy. Wielu operatorów oferuje kontrakty na określony czas, np. 12 lub 24 miesiące, co znacznie ogranicza swobodę abonentów. Aby móc liczyć na większą elastyczność, najlepiej postawić na umowy bezterminowe. Ponadto warto zwrócić uwagę na obsługę LTE – oferty, które łączą czwartą i piątą generację telefonii komórkowej, zapewniają znacznie większy zasięg i lepszy komfort korzystania z sieci.

Który pakiet z internetem mobilnym 5G jest najlepszy? Podsumowanie dostępnych opcji

Korzystny pakiet internetu mobilnego 5G powinien odznaczać się elastycznością w kwestii umowy, a ponadto oferować odpowiednią ilość danych do potrzeb użytkownika. Dla osób, które sporadycznie korzystają z sieci, sprawdzi się pakiet 10 GB. Jeśli z kolei potrzebujemy internetu na co dzień, warto wziąć pod uwagę oferty zapewniające co najmniej 100 GB transferu. Dla wyjątkowo aktywnych internautów odpowiedni będzie wariant 500 GB, natomiast gracze, którzy okazyjnie pobierają duże, nowe tytuły, mogą postawić na pakiety z dodatkowym transferem w nocy.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia