11 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Grudniowy kalejdoskop emocji: od klasyki do kolęd w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

OlsztynGrudniowy kalejdoskop emocji: od klasyki do kolęd w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Grudzień w Olsztynie obfitować będzie w wydarzenia muzyczne w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego. Koncerty o zróżnicowanym repertuarze rozpoczną się 1 grudnia i potrwają aż do końca miesiąca.

reklama

Już w piątek 1 grudnia, o godzinie 19:00, odbędzie się koncert symfoniczny (wprowadzenie do koncertu o godzinie 18:00) w wykonaniu Szymona Steca w roli dyrygenta, Izabeli Buchowskiej z wiolonczelą oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Publiczność będzie miała okazję wysłuchać utworów takich kompozytorów jak Ludwig van Beethoven i Anton Bruckner, a także wysłuchać prawykonania koncertu autorstwa Bartosza Smorągiewicza na wiolonczelę elektryczną i orkiestrę. Dzieło zadedykowane będzie Mikołajowi Kopernikowi w 550. rocznicę jego urodzin.

Tydzień później, 8 grudnia o tej samej godzinie, na „Nadzwyczajnym Koncercie symfonicznym – Mapa demokracji” słuchacze będą mieli okazję wysłuchać kompozycji z Tajwanu, Ukrainy i Armenii pod batutą Alexandra Iradyana. Utwory wykona chór CANTORES VARMIENSES pod kierownictwem Benedykta Błońskiego, solistka Hanna Maria Zajączkiewicz oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii

reklama

Dla najmłodszych zaplanowano 9 grudnia 3 poranne koncerty „Baby Filharmonii”. Filharmonia zaprasza dzieci do 3 lat wraz z opiekunami na sesje pełne muzyki i rytmu pod okiem Doroty Mentel.

Podczas koncertu rodzinnego planowanego na 10 grudnia będzie można usłyszeć świąteczne dźwięki w towarzystwie harfistki Małgorzaty Kingi Zalewskiej oraz Orkiestry Kameralnej Filharmonii. Katarzyna Kropidłowska wcieli się w rolę Fermatki oraz Marcin Młynarczyk w roli smoka Kwintusia.

„Swing, swing, swing…” to obietnica dobrej zabawy, podczas której 15 grudnia Wojciech Myrczek i Patrycja Kunert zabiorą publiczność w świat klasycznych standardów jazzowych. Kierownictwo muzyczne nad Orkiestrą Jazzową Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej obejmie Bartosz Smorągiewicz.

reklama

Bajeczne, edukacyjne koncerty dla dzieci do 9 roku życia odbędą się 18 i 19 grudnia. Harfistka Małgorzata Kinga Zalewska oraz Orkiestra Kameralna Filharmonii zaprezentują utwory znane z bajek i filmów takich jak: „Król Lew”, „Pocahontas”, „Kraina lodu”, „Shre”, „Kevin sam w domu”.

Przedostatni akcent muzycznego grudnia to koncert „CICHA NOC… najpiękniejsze kolędy”, który odbędzie się 22 grudnia. Scenę opanują chóry wraz z Orkiestrą Kameralną Filharmonii pod dyrygenturą Janusza Wilińskiego i Agaty Wilińskiej, wykonując tradycyjne polskie kolędy.

Grudzień w Filharmonii zwieńczą „Sylwestrowe przeboje” 30 i 31 grudnia, gdzie pod batutą Tomasza Szymusia wystąpią Anna Grzelak, Kuba Jurzyk oraz zespół muzyczny.

Źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia