22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

W Szpitalu Dziecięcym zostały uruchomione dwa ważne projekty profilaktyczne skierowane do młodych

OlsztynW Szpitalu Dziecięcym zostały uruchomione dwa ważne projekty profilaktyczne skierowane do młodych

W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie zostały uruchomione dwa ważne projekty profilaktyczne skierowane do młodych mieszkańców regionu warmińsko-mazurskiego.

reklama

Pierwsze z badań „Wczesne wykrywanie wad wzroku u dzieci w wieku od 6 do 9 lat” ruszyło 29 listopada. Jego celem jest przeprowadzenie przesiewowych badań okulistycznych wśród dzieci (testy na zeza, pomiar ostrości wzroku, refrakcji) oraz zapewnienie konsultacji z lekarzem specjalistą okulistyki dziecięcej. Projekt, który zakończy się 20 grudnia 2023 roku, ma objąć badaniami 250 dzieci.

Drugi program, który rozpocznie się 1 grudnia i potrwa do 16 grudnia 2023 roku, koncentruje się na profilaktyce chorób nowotworowych u dzieci w wieku od 3 do 10 lat. W jego ramach będzie można wykonać badania ultrasonograficzne oraz skonsultować wyniki z lekarzem specjalistą onkologii i hematologii dziecięcej. Program obejmie 250 dzieci.

reklama

Oba projekty wspierane są przez samorząd województwa i nie tylko zwiększają dostępność ważnych badań profilaktycznych, ale także podnoszą świadomość społeczną w zakresie wczesnego wykrywania chorób u dzieci.

Źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane