fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Skorzystaj z bezpłatnych badań profilaktycznych

OlsztynSkorzystaj z bezpłatnych badań profilaktycznych
zdrowa gmina miniaturka
Warto nie czekać z badaniami i zrobić to bezpłatnie.

Rak szyjki macicy, rak piersi, czy nowotwór jelita grubego – to choroby, które na nas czyhają. Olsztynianie w wieku 25-69 lat będą mogli bezpłatnie się przebadać pod tym kątem występowania tych chorób.

reklama

Olsztyn jest uczestnikiem ogólnopolskiego konkursu “Zdrowa Gmina”. Jego ideą jest podkreślenie wagi badań profilaktycznych, a jego główne zadanie to zachęcanie ludzi do zgłaszania się na badania, mające na celu wczesne wykrycie raka piersi, szyjki macicy oraz jelita grubego. Warto pamiętać, że mammografia, cytologia i kolonoskopia to jedne z podstawowych badań umożliwiających rozpoznanie choroby w jej wczesnym stadium. Dzięki takim działaniom, po zdiagnozowaniu nowotworu, pacjent otrzymuje szansę na całkowity powrót do zdrowia. Konkurs organizowany jest przez Polską Unię Onkologii.

Dzięki udziałowi w konkursie mieszkańcy Olsztyna otrzymali możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych: wykrywanie raka piersi (kobiety 50-69 lat), wykrywanie raka szyjki macicy (kobiety 25-59 lat), wykrywanie raka jelita grubego (wiek 50-65 lat).

reklama

Szczegóły oraz lista placówek, w których można się przebadać: http://www.olsztyn.eu/index.php?id=2325

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji