fbpx
4 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Skorzystaj z bezpłatnych badań profilaktycznych

reklama
zdrowa gmina miniaturka
Warto nie czekać z badaniami i zrobić to bezpłatnie.

Rak szyjki macicy, rak piersi, czy nowotwór jelita grubego – to choroby, które na nas czyhają. Olsztynianie w wieku 25-69 lat będą mogli bezpłatnie się przebadać pod tym kątem występowania tych chorób.

Olsztyn jest uczestnikiem ogólnopolskiego konkursu „Zdrowa Gmina”. Jego ideą jest podkreślenie wagi badań profilaktycznych, a jego główne zadanie to zachęcanie ludzi do zgłaszania się na badania, mające na celu wczesne wykrycie raka piersi, szyjki macicy oraz jelita grubego. Warto pamiętać, że mammografia, cytologia i kolonoskopia to jedne z podstawowych badań umożliwiających rozpoznanie choroby w jej wczesnym stadium. Dzięki takim działaniom, po zdiagnozowaniu nowotworu, pacjent otrzymuje szansę na całkowity powrót do zdrowia. Konkurs organizowany jest przez Polską Unię Onkologii.

Czytaj też:  Rozbudowa linii tramwajowej. Zmiany na ul. Krasickiego i al. Piłsudskiego

Dzięki udziałowi w konkursie mieszkańcy Olsztyna otrzymali możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych: wykrywanie raka piersi (kobiety 50-69 lat), wykrywanie raka szyjki macicy (kobiety 25-59 lat), wykrywanie raka jelita grubego (wiek 50-65 lat).

reklama

Szczegóły oraz lista placówek, w których można się przebadać: http://www.olsztyn.eu/index.php?id=2325

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama