7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Wystawa prac finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Fangora w Olsztynie – promocja młodych talentów

WiadomościWystawa prac finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Fangora w Olsztynie – promocja...

W Olsztynie od 1 grudnia będzie można podziwiać dzieła zdolnych malarzy – laureatów czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Wojciecha Fangora. Inicjatywa, organizowana przez Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, skierowana jest do studentów uczelni artystycznych z całego kraju. Głównym założeniem konkursu jest wyłonienie i promocja najbardziej obiecujących młodych artystów.

reklama

Do tegorocznej edycji wpłynęło dwieście zgłoszeń, z których jury wyselekcjonowało szesnastu finalistów. Olsztyńska BWA Galeria Sztuki wystawi wybrane prace pięciorga z nich. Wśród nich znajdują się: Agnieszka Lewandowska, Julia Platt, Paulina Sosińska, Milan Zientara i Karolina Żądło. Ich dzieła to możliwość wglądu w indywidualne poszukiwania artystyczne oraz tematy, które aktualnie poruszają młodzi twórcy wykorzystujący do komunikacji malarstwo.

Wernisaż wystawy zaplanowano na piątek, 1 grudnia, o godzinie 18:00  w siedzibie BWA w Olsztynie. Prace będą dostępne dla zwiedzających w sali kameralnej do 7 stycznia.

reklama
Wystawa prac finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Fangora w Olsztynie – promocja młodych talentów kultura Wiadomości, Olsztyn, zShowcase

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia