0
-7.2 C
Olsztyn
czwartek, 8 stycznia, 2026
reklama
zamów reklamę

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Wystawa prac finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Fangora w Olsztynie – promocja młodych talentów

WiadomościWystawa prac finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Fangora w Olsztynie – promocja...

W Olsztynie od 1 grudnia będzie można podziwiać dzieła zdolnych malarzy – laureatów czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Wojciecha Fangora. Inicjatywa, organizowana przez Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, skierowana jest do studentów uczelni artystycznych z całego kraju. Głównym założeniem konkursu jest wyłonienie i promocja najbardziej obiecujących młodych artystów.

reklama

Do tegorocznej edycji wpłynęło dwieście zgłoszeń, z których jury wyselekcjonowało szesnastu finalistów. Olsztyńska BWA Galeria Sztuki wystawi wybrane prace pięciorga z nich. Wśród nich znajdują się: Agnieszka Lewandowska, Julia Platt, Paulina Sosińska, Milan Zientara i Karolina Żądło. Ich dzieła to możliwość wglądu w indywidualne poszukiwania artystyczne oraz tematy, które aktualnie poruszają młodzi twórcy wykorzystujący do komunikacji malarstwo.

Wernisaż wystawy zaplanowano na piątek, 1 grudnia, o godzinie 18:00  w siedzibie BWA w Olsztynie. Prace będą dostępne dla zwiedzających w sali kameralnej do 7 stycznia.

reklama
Pokonkursowa wystawa w BWA. - Wystawa prac finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Fangora w Olsztynie – promocja młodych talentów

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Kormoran Kortowiady dla Braci Figo Fagot

Bracia Figo Fagot dzięki głosom publiczności wystąpią ponownie podczas Kortowiady 2026!

Magazyn, który pracuje za firmę – kiedy obsługa staje się przewagą

Obsługa magazynowa jako element strategii biznesowej.

Mszyce pod kontrolą – jak rozpoznać problem i skutecznie chronić rośliny

Mszyce to jeden z najbardziej problematycznych szkodników.

Ruszyła przedsprzedaż osiedla TEMPO. Nowy standard mieszkania w Olsztynie

To osiedle dla tych, którzy chcą mieszkać nowocześnie, bez konieczności rezygnowania z komfortu lub długich dojazdów.

Prawo jazdy i obowiązki kierowcy – o czym pamiętać przed wyjazdem na drogę?

Jakie są najważniejsze obowiązki kierowcy po odebraniu prawa jazdy?

Utylizacja dokumentów w warszawskiej branży transportowej

Dlaczego dokumenty z transportu wymagają szczególnej uwagi?

Kupno mównicy z pleksi czy wynajem? Co bardziej się opłaca

Kupno vs wynajem mównicy – porównanie kosztów i korzyści

Ippon Group w ścisłej czołówce polskich deweloperów. Potwierdzony sukces na rynku ogólnopolskim

Olsztyński Ippon Group jest dziś jednym z najbardziej dynamicznych i wiarygodnych graczy na krajowym rynku nieruchomości.
reklama
reklama