7 C
Olsztyn
środa, 28 lutego, 2024
reklama

Warmia olśniewa na Międzynarodowych Targach Turystycznych: Szlak Świętej Warmii w centrum uwagi

WiadomościWarmia olśniewa na Międzynarodowych Targach Turystycznych: Szlak Świętej Warmii w centrum uwagi

„Jedno z najpiękniejszych i najlepiej zorganizowanych stoisk” – takie opinie o stoisku Warmii można było usłyszeć podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.  Region promowany był przez Powiat Olsztyński i gminy członkowskie stowarzyszenia Szlak Świętej Warmii. Targi, które odbyły się w dniach 21-23 listopada, przyciągnęły miłośników podróży z całego świata.

reklama

Rumunia, jako kraj partnerski w organizacji Targów, pełniła honorową rolę podczas ich otwarcia. Wydarzenie to było okazją do wyróżnienia zasłużonych w sektorach turystycznym oraz sportowym. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość zapoznania się z różnorodnością kulturową, gastronomią i tradycjami prezentowanymi przez kraje z całego globu, jak również wziąć udział w dyskusjach na temat współczesnych wyzwań turystyki.

Wśród gości odwiedzających stoisko Powiatu Olsztyńskiego znaleźli się Igor Bodiu – ambasador Republiki Mołdawii w Polsce, Andrzej Gut-Mostowy – sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Tomasz Szypuła – prezes Targów.

reklama

Starosta olsztyński, Andrzej Abako, z zadowoleniem podsumował wydarzenie: „Udział w targach turystycznych to doskonała promocja Szlaku Świętej Warmii. Cieszę się, że w tym roku dołączyły do nas gminy Gietrzwałd, Dobre Miasto, Olsztyn, Olsztynek, Jeziorany, Pieniężno i Stawiguda, a także warmińscy przedsiębiorcy i rękodzielnicy. Przenieśliśmy na Mazowsze kawałek Warmii i zdecydowanie mieliśmy się czym pochwalić. Pokazaliśmy Warnijskie Kunsztyki i częstowaliśmy słodyczami, wypiekami, a nawet napitkami. Dodatkowym magnesem była świetna atmosfera na stoisku, jaką udało nam się stworzyć. Opowiadaliśmy o urokach Warmii oraz tutejszych atrakcjach historycznych, przyrodniczych i kulinarnych”.

Na warmińskim stoisku zaprezentowano bogatą ofertę turystyczno-kulturalną w niepowtarzalnej atmosferze. Wśród atrakcji znalazły się zabytki, dziedzictwo przyrodnicze, a także lokalne smakołyki, które przyciągały zwiedzających oraz potencjalnych turystów planujących swoje przyszłe podróże.

źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kazik
28 listopada 2023 18:17

Wszystko ładnie,pięknie tylko jak do wielu miejscowości dojechać komunikacją zbiorową.

Polecane
Ogłoszenia