7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Ożywienie tradycji i innowacje – Forum Odnowy Wsi wytycza nowe ścieżki dla rozwoju warmińsko-mazurskich

WiadomościOżywienie tradycji i innowacje – Forum Odnowy Wsi wytycza nowe ścieżki dla...

W Giżycku w dniach 23-24 listopada odbyło się VI Forum Odnowy Wsi. Wydarzenie, które zgromadziło ponad 120 osób, nawiązywało do Roku Mikołaja Kopernika. Uczczenie 550. rocznicy urodzin oraz 480. rocznicy śmierci uczonego dało okazję do zintegrowania społeczności wokół zagadnień odnowy wsi.

reklama

Forum odbyło się w Hotelu St. Bruno, gdzie zgromadziły się władze gminne i powiatowe, koordynatorzy odnowy wsi, liderzy grup odnowy oraz ich członkowie.

Podczas forum był czas na wymianę doświadczeń oraz refleksję nad przyszłością inicjatywy odnowy wsi. Dyskutowano na temat różnych wizji rozwoju wsi, także pod kątem wdrażania nowoczesnych rozwiązań takich jak koncepcja Smart Villages.

reklama

W bogatym programie znalazło się miejsce na warsztaty kreatywnego myślenia, zajęcia rękodzieła, prezentację możliwości połączenia nauki z zabawą, szkolenie z zakresu wystąpień publicznych czy przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu.

Forum było także okazją do zaprezentowania dotychczasowych osiągnięć w ramach inicjatywy „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…”.

Odnowa wsi stała się motywem przewodnim nie tylko w debatach, ale również w warsztatach artystycznych, w trakcie których uczestnicy mogli się spotkać z twórcą sztuki współczesnej. Innowacyjne pomysły na promocję wsi były omawiane podczas sesji dotyczących tworzenia promocyjnych filmików.

reklama

Zrealizowany projekt był częścią Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

źródło: Urząd Marszałkowski

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia