7 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Lady Gaga chodzi w sukience zaprojektowanej przez olsztyńską artystkę. Oto jak wygląda

OlsztynLady Gaga chodzi w sukience zaprojektowanej przez olsztyńską artystkę. Oto jak wygląda

Barbara Cały z Olsztyna wydziergała ręcznie koronkę, w którą wplotła elementy kawałków drewna. Niecodzienna suknia trafiła do domu Lady Gagi w Malibu.

reklama

Suknia „zero waste”

Zaprojektowana i wykonana przez warmińską artystkę suknia zdecydowanie nadaje się na scenę. Została ręcznie wydziergana z beżowej koronki. Góra jest gorsetowa, ma ozdobny, wykonany z drewna stanik, który stylem nawiązuje do stroju wikingów. Dół jest długi, asymetryczny i ozdobiony dłuższymi elementami drewna.

Użyte drewno stanowi odpad z produkcji mebli, które z kolei zostały zrobione z materiałów z odzysku, co wpisuje się w promowaną przez Lady Gagę ideę zero waste.

reklama

Drewienka mają ponad sto lat

– Zużyłam cały karton drewienek, które są bardzo, bardzo stare, mają ponad sto lat. Te kawałki miały iść do zutylizowania, bo to był odpad z produkcji mebli, które robi pan Wojtek. Gdy zobaczyłam te drewienka, już oczami wyobraźni widziałam suknię, jaką z nich wykonam. W firmie, z której wzięłam te drewienka, zakonserwowano je, by się nie psuły, nie mokły i tak dalej. Bardzo bym chciała, by Lady Gaga założyła tę suknię, by w niej wyszła i w ten sposób promowała ideę zero waste. Ta idea jest bliska i jej, i nam powiedziała portalowi eska.pl Barbara Cały.

Zaznaczyła także, że przesłana światowej sławy artystce kreacja jest „totalnie zero waste”.

reklama

Barbara Cały jest znana z unikalnych projektów

Barbara Cały jest artystką, która nie boi się podejmować wyzwań. Jest znana z niecodziennych pomysłów. Stroje dzierga na szydełku i wplata w nie nietypowe elementy. Stworzyła między innymi suknie z zawleczkami z puszek po napojach czy kawałkami szkła.

Jej suknie chętnie noszą polskie celebrytki, pokazując je na światowych wybiegach.

– Szydełka mam wszędzie: w torebce, na kanapach, na półce. Suknię dla Lady Gagi dziergałam pod jabłonką, w sadzie. Zajęło mi to kilkadziesiąt godzin – powiedziała Barbara Cały.

Trzy suknie z elementami drewnianymi

Na pomysł, aby do stworzenia sukien wykorzystać elementy drewna, wpadł Wojciech Sobierański, prowadzący w niewielkiej warmińskiej wsi Studnica pod Jezioranami firmę Regalia Polska Manufaktura. Firma zajmuje się produkcją mebli i aranżacją wnętrz, do których wykorzystuje jedynie materiały z odzysku.

Barbara Cały nawiązała z nim współpracę kilka miesięcy temu.

– Bardzo mi się ten pomysł podobał, powstały trzy takie sukienki powiedziała warmińska artystka.

Obecnie dwie z kreacji można obejrzeć w salonie Regalii w Gdańsku. Trzecia, w specjalnie w tym celu wykonanej skrzyni, poleciała do Malibu do Lady Gagi.

Lady Gaga jeszcze nie widziała sukni

Wojciech Sobierański, który sam posiada wykonane przez Barbarę Cały z drewna kamizelkę i krawat, zaznacza, że nie miał wątpliwości, komu powierzyć realizację swojego pomysłu.

– Poznałem osoby z bliskiego otoczenia Lady Gagi, co pomogło w realizacji pomysłu wysłania jej naszej drewnianej sukni, która jest symbolem przekształcania pozornie nieistotnych przedmiotów w coś spektakularnego. Wybór tej artystki był dla nas oczywisty powiedział.

Sobierański wie już, że suknia dotarła za ocean, jednak sama artystka nie mogła jeszcze jej zobaczyć, bo aktualnie przebywa na urlopie.

Wcześniej przesłana piosenkarce kreacja została zaprezentowana na Berlin Fashion Week, który odbył się w tym roku.

– Mam nadzieję, że niedługo zobaczymy Lady Gagę w sukni z warmińskiego drewna powiedział Wojciech Sobierański.

źródło: Eska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
28 listopada 2023 08:49

“Lady Gaga chodzi w sukience…” “Lady Gaga jeszcze nie widziała sukni” jprdl

Polecane
Ogłoszenia