10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Jak dopasować fotele geriatryczne z pionizacją do potrzeb?

Materiał partneraJak dopasować fotele geriatryczne z pionizacją do potrzeb?

Jak dopasować fotele geriatryczne z pionizacją do potrzeb?

Fotel geriatryczny pionizujący stanowi wyjątkowe rozwiązanie dla seniorów oraz osób z dolegliwościami bólowymi w obszarze narządu ruchu lub kręgosłupa. Sprawdzają się także przy osobach z niepełno sprawnościami lub też przy pacjentach po kontuzjach czy operacjach. Wiele osób decyduje się na zakup takich specjalistycznych mebli do użytku prywatnego, a w instytucjach medycznych czy domach opieki są one pewnego rodzaju standardem. W efekcie przecież fotel dla seniora z pionizacją zapewnia nie tylko relaks i komfort, lecz także zdecydowanie uławia wstawanie i bez problemu można go dopasować do indywidualnych potrzeb i zapewnić optymalny komfort osobie przebywającej na przykład w domu.

reklama

Jakie funkcje ma fotel geriatryczny?

fotel dla seniora pionizujący

Elektryczny fotel pionizujący to nie tylko wygodne miejsce do siedzenia, ale również kompleksowe narzędzie wspomagające zdrowie seniorów. Posiada szereg istotnych funkcji, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze konkretnego modelu. Przede wszystkim fotele geriatryczne z pionizacją powinny być wyposażone w regulowane podłokietniki i podparcie na łydki. Ustawić można także wysokość siedziska. To istotne, aby mebel móc idealnie dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Poza tym wiele modeli ma także oparcie odchylane na sprężynie hydraulicznej, co pozwala lepiej ustawić pozycję fotela, oraz kółka ułatwiające przemieszczanie to dodatkowe elementy zwiększające praktyczność. Specjalistyczny fotel wyposażony jest też w możliwość pionizacji. Umożliwia ona pochylenie całego fotela do przodu. To kluczowe ułatwienie dla osób starszych, które mogą mieć trudności z szybkimi ruchami. Z estetycznego i praktycznego punktu widzenia fotele z pionizacją dostępne są w różnych odsłonach – od kolorystyki po rodzaj użytego materiału. Wybierając model, zwróć uwagę na preferencje i potrzeby użytkownika.

Fotele geriatryczne – stylowe i praktyczne rozwiązanie

Z zasady najważniejsze jest to, by model fotela geriatrycznego dopasować do konkretnych potrzeb. Wówczas najlepiej spełni on swoje zadanie. Na przykład fotel rehabilitacyjny w formie wózka jest przeznaczony dla osób starszych, którym kondycja nie pozwala na korzystanie z tradycyjnych wózków z opuszczanym oparciem. Jest dostępny w różnych kolorach, a niektóre wersje posiadają terapeutyczny stolik. Inną opcją jest fotele geriatryczne pionizujące. W tym wypadku podnóżek automatycznie dostosowuje się podczas opuszczania oparcia. To idealne siedzisko dla tych, którzy dbają o zdrowie kręgosłupa i cenią sobie optymalny komfort.

reklama

Warto też zwrócić uwagę, że fotel geriatryczny nie musi być pozbawiony estetyki. W tym wypadku  wysoka jakość tapicerki idzie w parze z eleganckim designem. Produkty te nie tylko są atrakcyjne wizualnie, ale także odporne na warunki środowiskowe, co sprawia, że stanowią praktyczne i stylowe rozwiązanie. Dopasowanie foteli geriatrycznych z pionizacją do potrzeb seniorów wymaga uwzględnienia funkcjonalności, regulacji oraz indywidualnych preferencji użytkownika. Wybierając taki mebel, inwestuje się nie tylko w komfort, ale również w zdrowie i bezpieczeństwo osób starszych oraz usprawnia się codzienne funkcjonowanie wielu osób. Warto też zadbać o to, by ułatwić sobie przemieszczanie fotela.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia