6 C
Olsztyn
piątek, 23 lutego, 2024
reklama

Brutalny rozbój w Olsztynie: 22-latek zatrzymany po ataku na znajomego

OlsztynBrutalny rozbój w Olsztynie: 22-latek zatrzymany po ataku na znajomego

Mieszkaniec Olsztyna, 22-letni mężczyzna, został zatrzymany przez policję pod zarzutem dokonania rozboju. Zdarzenie miało miejsce w ubiegły piątek (17 listopada 2023 roku) w jednym z mieszkań na terenie miasta. Sprawca, który znał swoją ofiarę z widzenia, wtargnął do jej lokalu, zaatakował ją i ukradł telefon komórkowy oraz e-papierosa.

reklama

Kolejnego dnia 22-latek ponownie próbował wtargnąć do domu ofiary, w wyniku czego uszkodził drzwi wejściowe. Wystraszony mężczyzna powiadomił służby o zaistniałej sytuacji, a wkrótce potem na miejscu pojawił się patrol policji, który zatrzymał agresora na klatce schodowej.

Po przewiezieniu do aresztu policyjnego sprawca usłyszał zarzuty rozboju oraz uszkodzenia mienia, do których się przyznał. Z uwagi na swoją przeszłość stanie przed sądem w ramach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. W miniony wtorek (21 listopada 2023 roku) Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ wydała decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia