10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Ostatnia szansa na zgłoszenie do programu „Ciepłe Mieszkanie” – ankieta dostępna tylko do niedzieli

WiadomościOstatnia szansa na zgłoszenie do programu „Ciepłe Mieszkanie” – ankieta dostępna tylko...

Mieszkańcy Olsztyna do niedzieli, 26 listopada, mają czas na wyrażenie chęci uczestnictwa w programie „Ciepłe Mieszkanie”. Przedstawiciele Urzędu Miasta zaznaczają, że wypełnienie ankiety jest kluczowe do oszacowania liczby potencjalnych beneficjentów.

reklama

Program stanowi odpowiedź na potrzebę poprawy jakości powietrza i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Zmienione zasady pozwolą na rozszerzenie grona odbiorców o najemców lokali gminnych oraz niewielkie wspólnoty mieszkaniowe, które liczą od trzech do siedmiu lokali.

Krzysztof Śmieciński, dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich, informuje, że pozyskanie danych będzie możliwe przez dwie różne ankiety: jedna skierowana będzie do wspólnot mieszkaniowych, a druga do właścicieli i najemców lokali mieszkalnych. Dofinansowanie w ramach programu obejmuje szereg działań, w tym likwidację starych źródeł ogrzewania, instalację efektywniejszych systemów (kotły gazowe, pompy ciepła), a także modernizację części budynku (np. wymiana okien i drzwi) lub instalację wentylacji mechanicznej.

reklama

Ankiety dostępne są na Platformie Konsultacji Społecznych, a wypełnić je można do końca bieżącego tygodnia. Wypełnienie ankiety nie oznacza złożenia wniosku o finansowanie – jest to jedynie element przygotowawczy do wdrożenia programu.

Linki do ankiet oraz więcej informacji na temat programu „Ciepłe Mieszkanie” można znaleźć w serwisie internetowym Urzędu Miasta Olsztyna.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia